آماده باش ارتش لبنان در عرسال همزمان با میانجی‌گری قطر برای آزادی نظامیان لبنانی

لبنان

همزمان با آغاز میانجی‌گری قطر برای مذاکره با جبهه النصرة و داعش جهت آزادی نظامیان ربوده شده لبنانی در عرسال ارتش این کشور به تقویت پایگاه‌های خود در مرزهای لبنان و سوریه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع لبنانی اعلام کردند: هیات قطری مذاکرات خود با گروه جبهه النصره و "دولت اسلامی" (داعش) را برای آزادی نظامیان ربوده شده لبنانی در شهرک عرسال واقع در مرز سوریه آغاز می‌کند و دولت لبنان به ارتش این کشور اعلام کرد که مسیرهای امدادرسانی به افراد مسلح در شهرک مذکور را ببندند.

به گزارش منابع، ارتش پایگاه‌های خود را در مرز لبنان و سوریه جهت مقابله با گروه‌های مسلح النصره و داعش تقویت کرده است.

دولت لبنان از قطر خواسته بود تا برای آزادی حدود 30 تن از نظامیان ربوده شده لبنانی که بیشتر توسط جبهه النصره و داعش در شهرک عرسال ربوده شده بودند، میانجی‌گری کند.

منابع اعلام کردند که دولت به هیات مذاکره کننده قطری ابلاغ کرده که در صورتی که وضعیت نظامیان ادامه پیدا کند برخی اردوگاه‌های آوارگان احتمالا از بین خواهند رفت.

از سوی دیگر، گروه جبهه النصره یک نوار ویدیویی را منتشر کرد که در آن 18 تن از اعضای ارتش لبنان دیده می‌شوند.

این نظامیان در این نوار ویدیویی اعلام کردند که اگر حزب الله لبنان از جنگ در سوریه دست برندارد و از آن عقب نشینی نکند بهای آن را خواهد پرداخت.

این نظامیان در این نوار ویدئویی اعلام کردند: اگر حزب الله به سیاست خود در سوریه و لبنان ادامه دهد مسئولیت کشته شدن این نظامیان برعهده آن است.

افراد مسلح سوری روز گذشته به برخی مراکز ارتش لبنان و نیروهای امنیتی در شهرک عرسال واقع در شرق لبنان یورش برده و دست کم 20 نظامی را کشته و چند تن دیگر را زخمی کردند و همچنین حدود بیش از 30 تن را ربودند.

انتهای پیام

کد N485911