اخبار ضد و نقیض در مورد کشته شدن سرکرده داعش در عراق

ابوبکر البغدادی

تهران - ایرنا - کاربران شبکه های اجتماعی در روزهای اخیر تصویری در سایت ˈ توییترˈ منتشر کرده اند که در آن ادعا شده این تصویرˈابوبکر البغدادیˈ سرکرده گروه تروریستی ˈداعشˈ در عراق است که کشته شده است .

به گزارش پایگاه خبری ˈالیوم السابعˈ کاربران شبکه های اجتماعی در این خصوص نوشتند: ابوبکر البغدادی بر اثر حمله هوایی به مواضع داعش در عراق و سوریه کشته شده است .

هنوز هیچ منبع مستقل و مطمئنی این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است .

گفتنی است دیروز (جمعه) منابع خبری از کشته شدن یکی از معاونان ابوبکر البغدادی خبر داده بودند .

در همین حال الیوم سابع گزارش داد که تروریست های داعش در آخرین جنایت های خود چهار پزشک را به اتهام امتناع از مداوای تروریست ها در ˈموصلˈ اعدام کردند.

پایگاه خبری ˈالاتجاهˈ نیز دیروز به نقل از ˈنجیب العیساویˈ عضو ˈمجلس اعیانˈ (شورای بزرگان) موصل نوشت: در دو روز گذشته 457 تروریست عرب و خارجی پس از ترک ساختمان های دولتی موصل، در مساجد ساکن شده اند.

وی توضیح داد: سرکرده های داعش از ترس حملات هوایی، به نیروهای خود دستور داده اند از تمام ساختمان های دولتی عقب نشینی کنند و در مساجد اسکان یابند.

العیساوی گفت: سرکردگان اصلی داعش موصل را به سمت مرزهای سوریه ترک کرده اند، اما ایستگاه های بازرسی تروریست ها در کنار مراکزی مانند موزه و دانشگاه موصل، منطقه ˈالغاباتˈ و مسجد جامع این شهر حضور دارد.

خاورم **2041**1651
کد N485901