آمریکا: برای مقابله با داعش هیچ همکاری‌ای با ایران نداریم

ايران,آمريكا,داعش

آمریکا آعلام کرد: با ایران برای مقابله با داعش هیچ همکاری‌ای نداریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان یاران(ایسنا) برنادت میهن، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در واکنش به گزارش‌ها درباره همکاری احتمالی ایران و آمریکا برای مقابله با گروه دولت اسلامی (داعش سابق) در عراق، گفت که ایالات متحده آمریکا هیچ‌گونه همکاری نظامی یا تبادل اطلاعاتی با ایران ندارد و برای داشتن چنین همکاری‌ای هم برنامه‌ای ندارد.

وی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که آمریکا به صراحت مطرح کرده است که گروه دولت اسلامی (داعش سابق) نه تنها تهدیدی برای آمریکا، بلکه تهدیدی برای تمام کشورهای منطقه است.

برنادت میهن اضافه کرد: به باور ما، تمام کشورها صرف‌نظر از اختلافاتی که دارند، باید برای تضعیف و در نهایت، شکست دادن گروه دولت اسلامی اقدام کنند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا افزود: همانطور که پیش از این گفتیم، آماده کار با مقامات ایران هستیم، همانطور که برای (مقابله با) تهدید گروه دولت اسلامی در عراق با دیگر بازیگران منطقه کار می‌کنیم.

وی با اشاره به دیدار چند ماه گذشته ویلیام برنز، معاون وزیر خارجه آمریکا با مقامات ایران در وین گفت که وضعیت عراق یکی از موضوعات مورد بررسی دو طرف در این دیدار بود.

وی اضافه کرد که ایران و آمریکا پیش از این، درباره مسائل مرتبط با افغانستان همکاری‌هایی داشته‌اند و این نوع همکاری، موضوع جدیدی نیست.

ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز جمعه در واشنگتن به صراحت گزارش‌های منتشرشده در مورد همکاری پنهان ایران و آمریکا برای مقابله با گروه دولت اسلامی را رد کرد.

به گزارش ایسنا مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خبر منتشر شده از سوی بی.بی.سی مبنی بر موافقت ایران برای همکاری با آمریکا علیه داعش در عراق را تکذیب کرد.

وی در این زمینه گفت: مواضع ما در این خصوص پیش از این اعلام شده و خبر مزبور صحت ندارد.

انتهای پیام

کد N485882