کره شمالی سه موشک کوتاه برد جدید شلیک کرد

کره شمالی,موشک

پکن - ایرنا - کره شمالی روز شنبه و پیش از آغاز تعطیلات سنتی دو کشور سه موشک کوتاه برد به سوی آب های برون ساحلی شرقی شلیک کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از یونهاپ، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این موشک ها بین ساعت هفت تا هفت و 30 دقیقه به وقت محلی از یک پایگاه در شهر مرزی ˈوون سانˈ در شرق این کشور پرتاب شده است.

براساس این گزارش، این موشک ها یک مسافت 210 کیلومتری را طی کرده است و در سواحل شرقی فرود آمده است.

یونهاپ به نقل از یک افسر ارتش کره جنوبی، اعلام کرد تاکنون نوع این موشک ها شناسایی نشده، اما به نظر می رسد نوع جدیدی از موشک های کره شمالی باشد که مورد آزمایش قرار گرفته است.

برخی کارشناسان نظامی با توجه به محدوده و مدار شلیک پیش بینی می کنند این موشک ها نوع جدیدی از موشک های توسعه یافته کره شمالی است.

این موشک ها در آستانه تعطیلات سنتی دو کره که از روز دوشنبه آغاز می شود، شلیک شده است.

کره شمالی هفته گذشته نیز اقدام به شلیک یک موشک کوتاه برد به سوی آب های برون ساحلی در شرق این کشور کرد.

کره شمالی در ماه های گذشته نیز اقدام به پرتاب آزمایشی چند موشک و راکت درآب های برون ساحلی این کشور کرده است به طوری که چهار هفته پیش نیز پنج راکت کوتاه برد در دریای ژاپن شلیک کرد.

کره شمالی پرتاب این موشک ها را به عنوان بخشی از سیاست دفاعی خود درواکنش به رزمایش های نظامی سالیانه کره جنوبی و آمریکا در این منطقه می داند و بارها با اعتراض به برگزاری رزمایش های جنگی در شبه جزیره کره این قبیل اقدام ها را عامل اصلی تنش های فزاینده در این منطقه ذکر کرده است.

آساق**1611
کد N485807