هشدار امنیتی امریکا پیش از سقوط یک هواپیما در نزدیکی سواحل جاماییکا

جاماییکا,هواپیما

تهران - یک هواپیمای خصوصی کوچک که خلبانی بی اعتنا به پیامهای برج کنترل آن را هدایت می کرد روز جمعه پس از انحراف زیاد از مسیر پرواز در نزدیکی ساحل شرقی جاماییکا سقوط کرد و باعث هشدار امنیتی امریکا و به پرواز در آمدن یک جت جنگنده برای اسکورت هواپیما پیش از سقوط شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از کینگستون ، یک مقام منطقه نیویورک گفت : لاری گلیزر مدیر اجرایی یک بنگاه املاک در شهر روچستر نیویویورک و همسرش در این هواپیما بودند و هردوی آنها در این حادثه کشته شدند.

هنوز معلوم نیست که این هواپیما سرنشین دیگری داشته است یا نه ولی به گفته اداره هوانوردی کشوری جاماییکا ، گروههای جستجو و نجات از جمله یک هواپیمای نظامی و یک بالگرد به محل سقوط هواپیما واقع در حدود 22 کیلومتری شهر گردشگری پورت آنتونیو اعزام شدند.

نیروی دفاعی جاماییکا اعلام کرد که گارد ساحلی امریکا نیز به عملیات جستجو پیوسته است .

یک مقام نظامی جاماییکا گفت : ˈ گروه ما باید تاکنون به صحنه حادثه رسیده باشد ولی ما هنوز اطلاعی نداریم که کسی از این سقوط جان بدربرده است یا نه .ˈ

خلبان هواپیما پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی روچستر بزرگ در نیویورک به سمت فلوریدا به مدت حدود یک ساعت به پیام های رادیویی پاسخ نداد.

به گفته اداره مزبور این هواپیمای تک موتوره از نوع سوکوتا تی بی ام 700 با ظرفیت هفت سرنشین ، چندین ساعت در ارتفاع 25 هزار پایی به سمت جنوب و ساحل شرقی فلوریدا پرواز می کرد و سپس وارد حریم هوایی کوباشد.

فرماندهی دفاع هوافضای امریکای شمالی اعلام کرد که دو جنگنده اف -15 امریکا این هواپیما را تا قبل از ورود به حریم هوایی کوبا تعقیب کردند.

مقامات هوانوردی امریکا کوبا را در جریان ورود هواپیما قرار دادند ولی مقامات هاوانا آن را به منزله نقض حریم هوایی این کشور ندانستند.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N485761