سازمان ملل از نقض حقوق بشر در بحرین انتقاد کرد

بحرین,حقوق بشر

تهران ؛ ایرنا - سازمان ملل روز جمعه ضمن درخواست آزادی یک فعال سرشناس حقوق بشر در بحرین ، از موارد نقض آزادی بیان در این پادشاهی عرب حوزه خلیج فارس ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو ، ˈ راوینا شمدسانی ˈ سخنگوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه ای گفت :ˈ موارد نقض آزادی بیان ، اجتماعات و گردهمایی های مسالمت آمیز و هدف قرار دادن فعالان حقوق بشر در بحرین کماکان از نگرانیهای جدی است .

مریم الخواجه فرزند یک شخصیت مخالف زندانی در 30 اوت پس از پرواز به کشورش برای دیدار با پدرش هنگام ورود دستگیر شد.

عبدالله الخواجه پدرش ، در سال 2011 به جرم توطئه برای براندازی پادشاهی بحرین به همراه عده ای دیگر از متهمان به حبس ابد محکوم شد. وی در حال حاضر در اعتصاب غذا بسر می برد.

شمدسانی گفت: این آژانس سازمان ملل از این بابت که مریم الخواجه که مدیریت مشترک مرکز حقوق بشر خلیج فارس را به عهده دارد به دلیل نوع فعالیت خود دستگیر شده است به شدت نگران است .

الخواجه که در دانمارک زندگی می کند با گذرنامه دانمارکی سفر می کرد ولی در ابتدا ˈ ظاهرا به دلیل منقضی شدن تاریخ اعتبار گذرنامه اش دستگیر شده است .

وی از آن زمان به اتهام حمله به یک افسر پلیس در یک زندان زنان در بازداشت بسر می برد و قرار است روز شنبه در دادگاه حاضر شود.

دفتر وی در حال تماس با مقامات برای مطرح ساختن نگرانی های ما در این موردˈ همزمان با درخواست آزادی سریع وی است .

شمدستانی گفت که ما مصرانه از دولت بحرین می خواهیم گام های فوری را برای آزادی خانم الخواجه و تمام مدافعان حقوق بشر و افراد بازداشت شده به جرم عدم برخورداری از حقوق خود برداشته و تضمین کند که تمام مدافعان حقوق بشر در بحرین قادرند به نحو موثر این وظیفه مهم خود را بدون ترس از اذیت و آزار و پیگرد انجام دهند. ˈ

مترجمام 1403 ** 1917
کد N485692