پیشروی ارتش در مناطق مختلف/حلقه محاصره تروریستها در حومه دمشق تنگ تر شد

آفریقا و خاورمیانه

14/06/1393 20:50

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  خبرگزاری سوریه(سانا) یک منبع نظامی گفت یگانهای ارتش پیشروی مهمی در یکی از محورهای عملیات خود در غوطه شرقی داشته است به طوری که مزارع اطراف شهرک حتیبه الجرش و کارگاه غدق و تعدادی از ساختمانهای ورودی این منطقه را پس از وارد کردن تلفات سنگین به تروریستها پاکسازی کرده اند.

تسلیم شدن 320 فرد مسلح در حومه دمشق

منابع سوری همچنین از تسلیم شدن 320 فرد مسلح خبر دادند. یک منبع در فرماندهی پلیس سوریه گفت 320 فرد مسلح در منطقه بسیمه واقع در حومه دمشق خود را به دستگاههای مسئول تسلیم کردند تا به اوضاع آنها رسیدگی شود، این افراد در حوادث کنونی دست داشته اند. این منبع پلیس گفت وضعیت 320 فرد مسلح از منطقه بسیمه در چارچوب تلاشهای کمیته های آشتی ملی پس از تعهد آنها به اینکه دیگر اقدامی که به امنیت میهن ضربه بزند، انجام ندهند، حل و فصل شد.

خبر دیگر اینکه یگانهای ارتش سوریه به عملیات خود در زبدین حتیته الجرش و گسترش محدوده آن در غوطه شرقی ادامه می دهند.

همچنین مواضع تروریستها در حومه قنیطره و محله الاربعین درعاالبلد و خان العسل و مناطق دیگر حومه حلب هدف حملات نیروهای ارتش قرار گرفت، یک انبار سلاح متعلق به تروریستها نیز در جبل الزاویه ادلب منهدم شد.

در خیابان البشیر خان الشیح و مزارع الحسینیه در حومه دمشق، سه خودرو مجهز به تیربار سنگین منهدم و شماری از تروریستها کشته و زخمی شدند.

در حومه حمص هم، نیروهای ارتش، تلاشهای تروریستها برای حمله به برخی ایستهای بازرسی را خنثی کرده و شماری از آنها را به هلاکت رساندند.

همچنین مواضع تروریستها در مناطق و روستاهای ام شرشوح، تله السنابل، تله البدو و مزارع الهلالیه در حومه حمص هدف حملات ارتش قرار گرفت و شماری از تروریستها به هلاکت رسیدند.

در درعا و حومه آن هم شماری از تروریستها در عملیات نیروهای ارتش کشته و زخمی شدند.

در حلب و حومه آن هم شماری از تروریستها به هلاکت رسیدند و چندین خودرو و مقادیری مهمات متعلق به آنها منهدم شد.

نیروهای ارتش سوریه در حومه ادلب هم به عملیات پیگرد تروریستها ادامه دادند و موفق شدند شماری از آنها را به هلاکت برسانند، یک انبار سلاح و مهمات و خودروهای مجهز به تیربارهای سنگین در اطراف شهرک سرجه منهدم شد.