رییس جمهوری: قهرمانان بهترین الگو برای نسل جوان و جامعه هستند

تجلیل قهرمانان,ورزشی

تهران – ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: اصولا قهرمانان هم نشاط آورند و هم قادرند بهترین الگوها برای نسل جوان و جامعه ما باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر جمعه در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدل آوران ورزش ایران گفت: از آغاز دولت یازدهم اقبال و بخت با این دولت همراه بوده که همزمان با جنشی که مردم برای انتخابات ریاست جمهوری برپا کرده بودند جشن و شادی حضور ورزشکاران ما و صعود آنها برای جام جهانی نشاط و خوشحالی مردم را مضاعف کرد.

وی ادامه داد: در زمینه های مختلف و بخش های دیگر ورزشی همواره توانستید لبخند را بر لبان ملت بزرگ و عزیز ایران بنشانید.

رییس جمهوری گفت: یکی از آثار ورزش قهرمانی ایجاد هیجان و نشاط در جامعه است. البته در گذشته و سالهای قبل از انقلاب گاهی سخنی مطرح می شد که اساسا قهرمانی در میان یک ملت معنا و مفهومی ندارد. مردم همه قهرمانند و همه باید قهرمان باشند.

روحانی افزود: البته این تعبیر و شعار شاید بد نباشد اما در زمینه های مختلف دنیای ما هم دنیای رقابت و هم دنیای قهرمانی است در رشته ای مختلف در رقابت های علمی وقتی جوانان ایرانی در المپیادها می توانند پیروزی بدست بیاورند و صاحب مدال می شوند این قهرمانی نشاط آور برای مردم و ملت ما است.

وی یادآور شد: در دنیای دیپلماسی وقتی قهرمانان دیپلماسی ما در صحنه منطق و گفت و گو با دنیا و دیپلمات های جهان پیروزی بدست می آورند قهرمانی سیاسی برای ملت ما سرور انگیز است.

رییس جمهوری گفت: اصولا قهرمانان هم نشاط آورند و هم قادرند بهترین الگوها برای نسل جوان و جامعه ما باشند.
کد N485563