آیت الله صافی: مسلمانان هتک حرمت به مرقد مطهر رسول اکرم (ص) را تحمل نمی‌کنند

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی,مدینه منوره,وهابیت,عربستان

یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه تخریب اماکن و آثار تاریخی اسلامی بزرگترین خیانت به تاریخ بزرگ اسلام است، گفت: همه مسلمانان غیور و شجاع، هتک و بی‌حرمتی نسبت به مرقد مطهر حضرت رسول اکرم (ص) را تحمل نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی در آستانه تشرف به مراسم حج با آیت‌الله صافی‌گلپایگانی دیدار کرده و گزارشی از وضعیت حج امسال ارائه کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت کنگره جهانی حج و این فریضه بزرگ دینی گفت: مراسم روحانی حج و حضور حجاج ایرانی در این کنگره عظیم بسیار مغتنم است و باید از این فرصت، کمال استفاده را برد؛ حاجیان باید از این سفر الهی، توشه‌های معنوی بردارند و قدر مناسک پر رمز و راز حج را بدانند.

وی عنوان کرد: چیزی که بسیار مایه تاسف و ناراحتی است این است که تعدادی افراد که بویی از اسلام و انسانیت نبرده‌اند، خودشان را به دین رحمت، منتسب کرده و چهره زیبا و مهربان اسلام را واژگون نشان می‌دهند و با جنایات و وحشی‌گری‌های خود، بزرگ‌ترین خیانت را به اسلام و عالم انسانیت می‌کنند.

آیت‌ الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به اهمیت نگاه تاریخی به آثار اسلامی و تخریب آن خاطرنشان کرد: هتک حرمت مراقد مطهر ائمه معصومین (ع) و تخریب اماکن تاریخی اسلام، خیانت بزرگی به تاریخ سراسر نور و رحمت اسلام است؛ ما اگر بخواهیم مدینه منوره را به دنیا نشان دهیم و بگوییم این مدینه، مدینة‌الرسول (ص) و شهری است که وحی الهی بر آن نازل شده و پیامبر و اصحاب با وفای آن حضرت در آنجا زندگی می‌کنند و باید آثار تاریخ اسلام در آن را محفوظ نگه داریم.

وی در ادامه این دیدار، هتک و بی‌حرمتی نسبت به آثار اسلامی در حرمین شریفین را مایه تنفر عمومی مسلمانان از عاملان آن دانسته و فرمود: مرقد مطهر حضرت رسول اکرم (ص) برای همه مسلمانان محترم است و کوچکترین بی‌احترامی به این مرقد مطهر را مسلمانان غیور و شجاع تحمل نخواهند کرد و باید این افکار و خیالات شیطانی را از مغزهای خود بیرون کرده و بیش از این خود را در بین مسلمانان منفور نکنند.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی برای مزید توفیقات جناب آقای قاضی عسکر و همکاران ایشان در این سفر پر خیر و برکت دعا کرد و گفت: امیدوارم که خدمات شما مورد نظر و عنایات حضرت بقیة‌الله‌الاعظم ارواح العالمین له الفدا قرار بگیرد و من هم از شما و همه زائران عزیز ملتمس دعا هستم.

/2727

کد N485541