راسموسن: اگر عراق کمک بخواهد، اقدام می‌کنیم/ مداخله نظامی در عراق را بررسی نکرده‌ایم

ناتو

دبیر کل ناتو عصر امروز(جمعه) درنشست ناتو طی سخنانی با بیان اینکه در صورت درخواست عراق،‌ این سازمان به بغداد برای مقابله با داعش کمک‌ می‌کند‌، در عین حال گفت: مساله مداخله نظامی مستقیم در عراق را مورد بررسی قرار نداده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، آندرس فوگ راسموسن، دبیر کل ناتو در کنفرانسی خبری اعلام کرد: ما باید آماده دفاع از هم‌پیمانان خود باشیم.

وی عنوان داشت: ناتو از تمامی هم‌پیمانان خود در هر زمانی دفاع می‌کند،‌ ما به هر متجاوز احتمالی که قصد لطمه زدن به یکی از کشورهای عضو ناتو را داشته باشد، می‌گوییم که با تمامی همپیمانان مواجه هستی. ناتو باید برای مقابله با چالش‌های کنونی و آتی آماده باشد.

راسموسن گفت: توافق کردیم که بر اساس آمادگی خود از لیبی در صورتی که شرایط فراهم باشد، حمایت امنیتی به عمل آوریم.

وی درخصوص اوضاع عراق نیز عنوان داشت: درصورتی که عراق درخواست کمک کند،‌ما آماده کمک به این کشور هستیم. ما از اقدام دولت عراق که از هم‌پیمانان ما درخواست کمک کرده بود،‌استقبال می‌کنیم.

دبیر کل ناتو در عین حال گفت: ما هیچ گونه مداخله نظامی مستقیم در عراق را مورد بررسی قرار ندادیم. ما در صدد هستیم تا درخصوص تلاَش‌ها برای جلوگیری از سفر و انتقال تندروها هماهنگی‌هایی را به وجود آوریم. تصمیم گرفتیم تا با همپیمانان خود برای جلوگیری از پیشروی‌های داعش عمل کنیم. جامعه جهانی نیز باید برای مقابله با داعش تمام تلاش خود را بکند.

ادامه دارد...

کد N485465