گروه تروریستی النصره ویدئوی جدید منتشرکرد

کارشناسان: نظامیان ربوده شده لبنانی شکنجه و مجبور به همکاری می شوند

جبهه النصره,ویدئو

بیروت – ایرنا – بعداز اعلام مصوبات نشست دیروز دولت لبنان مبنی بر اینکه سلامتی و آزادی نظامیان ربوده شده لبنانی محل چانه زنی ، مبادله و معامله نیست، گروه تروریستی تکفیری« جبهه النصره» یک فیلم جدید ویدئویی از ربوده شدگان منتشرکرد که سراسر تهدید مردم، دولت،ارتش و مقاومت لبنان است.

به گزارش ایرنا، کارشناسان تاکید کرده اند که 9 نظامی و نیروی امنیتی ربوده شده لبنانی توسط گروه های تروریستی تکفیری که در این فیلم ویدئویی ظاهر شده اند، تحت فشارها و شکنجه های روحیی و جسمی این گروه ها مجبور به همکاری و بیان درخواست های آنها شده اند.

این کارشناسان خاطرنشان کرده اند که هدف گروه های تروریستی جبهه النصره و داعش اعمال فشار بر مردم، دولت و ارتش لبنان برای تن دادن به خواسته های آنها با سوء استفاده از احساسات خانواده وبستگان نظامیان ربوده شده لبنانی است.

رسانه های لبنانی روز جمعه نوشتند که دولت لبنان هرچند دیرهنگام و بعداز 33 روز از ربوده شدن نظامیان لبنانی توسط گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره سرانجام با محاصره این گروه ها در بلندی های شهرک عرسال در شرق این کشور توسط ارتش و قطع ارتباط آنها با این شهرک و اردوگاه های پناهجویان سوری موافقت کرد.

این رسانه ها تاکید کردند که دولت لبنان بعداز سخنان دقیق و مستند به اطلاعات حساس توسط « محمد فنیش» یک وزیرعضو حزب الله،این تصمیم قاطع را اتخاذ کرد و دست ارتش لبنان را برای مقابله با گروه های تروریستی تکفیری در منطقه عرسال بازگذاشت.

براساس این گزارش، دراین فیلم که هدف دیگر آن شعله ور کردن آتش فتنه طایفه ای در لبنان است تا فضا برای حملات گروه های تروریستی تکفیری به لبنان در سایه ناآرامی ها فراهم شود، این گروه ها از زبان نظامیان ربوده شده مطالبات خود را که ابتدا میانجی هایی همچون هیات علمای مسلمان منتقل می کردند، بیان می کنند.

گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره همچنین با تهدید به بریدن سر نظامیان ربوده شده، تلاش می کنند تا فضای لبنان را بیش از پیش امنیتی و حساس کنند و برای تحقق این هدف شوم خود تاکنون « علی السید » نظامی ربوده شده اهل سنت و اهل شهر فنیدق در استان شمالی عکار را سر بریده اند.

در این ویدئوی جدید علاوه بر تلاش برای ایجاد فتنه طایفه ای، گروه های تروریستی تکفیری جبهه النصره و داعش که ضربات سنگینی را در منطقه القلمون سوریه از نیروهای مقاومت حزب الله دریافت کرده و زمین گیر شده اند، از زبان نظامیان ربوده شده خواستار خروج حزب الله از سوریه شده اند.

آزادی عناصر تروریست و تکفیری که اکنون در زندان رومیه بازداشت و یا دوره محکومیت خود را سپری می کنند، شرط دیگر آزادی نظامیان ربوده شده اعلام شده است.

منابع خبری اعلام کرده اند که 28 نظامی و نیروی امنیت داخلی ربوده شده لبنانی همچنان در گروگان گروه های تروریستی تکفیری جبهه النصره و داعش هستند.

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره در این ویدئو مردم لبنان را به دلیل حمایت ازمقاومت ضد صهیونیستی و اندیشه تکفیری تروریستی تهدید کرده و گفته است که به همین دلیل باید بهای سنگینی بپردازند.

این گروه تروریستی تکفیری از حمایت آشکار میدانی ، نظامی ، امنیتی ، لجستیکی و درمانی رژیم صهیونیستی در سوریه بویژه این روزها در منطقه جولان و جبل الشیخ برخوردار است.

عناصر مسلح به جبهه النصره از خاک فلسطین اشغالی و با حمایت نظامیان صهیونیست به مواضع ارتش سوریه در استان قنیطره حمله می کنند.

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره و داعش هم عصبانیت خود را از محور ارتش ، ملت و مقاومت ابراز کرده و خواستار پایان حمایت ارتش و مردم لبنان از مقاومت ضد صهیونیستی شده است.

برخی از گروه های سیاسی و شخصیت های سیاسی لبنان نیز هم صدا و همراه با این گروه های تروریستی تکفیری از معادله ارتش ، ملت و مقاومت به عنوان « معادله چوبین» یاد کرده و خواستار فروپاشی این معادله و خروج حزب الله از سوریه و پایان نبرد آن با گروه های تروریستی تکفیری شده بودند.

خاورم ** 1324
کد N485356