ارتش سوریه 16 تروریست داعش را در القنیطره از پای در آورد

حمله ارتش سوریه,القنطره

تهران - ایرنا - خبرگزاری ˈشینهواˈی چین روز جمعه در گزارشی از دمشق به نقل از گروه های حقوق بشری سوریه از کشته شدن دست کم 16 عضو گروه تروریستی تکفیری داعش در درگیری با ارتش سوریه در استان القنیطره در نزدیکی بلندی های جولان خبر داد.

این گزارش به نقل از گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ارتش این کشور در درگیری با تروریست های داعش در منطقه مرکزی استان القنیطره در نزدیکی بلندی های جولان موفق شدند دستکم 16 تن از آنها را از پای در آوردند.

براساس این گزارش، نیروی هوایی سوریه نیز با بمباران مواضع داعش در حومه القنیطره موفق شدند تعداد نامشخصی از اعضای این گروه تروریستی را به هلاکت برسانند.

این گزارش حاکی است که نیروهای نظامی و امنیتی سوریه با حمله خمپاره ای به بخش ˈنباء الساخرˈ در همین استان تعداد زیادی از همین گروه را زخمی کنند.

همچنین ژیشتر اعلام شده بود که دستکم 18 تروریست خارجی عضو گروه تروریستی داعش که در میان آنها یک شهروند آمریکا نیز وجود دارد، در حمله هوایی ارتش سوریه به نزدیک شهر ˈالرقهˈ پایگاه اصلی گروه تروریستی تکفیری داعش در شرق سوریه کشته شدند.

در میان کشته شدگان، چند سرکرده داعش وجود دارد که درهنگام وقوع این حمله در ساختمان شهرداری رقه گردآمده بودند.

بر این اساس، داعش از ساختمان شهرداری به عنوان پایگاه فرماندهی استفاده می کرده است.

این گروه ناظر بر اوضاع سوریه افزود:نیروی هوایی ارتش سوریه روز پنجشنبه همچنین به ساختمان مقر سابق سازمان امنیت در شهر ˈالبوکمالˈ نزدیک مرز عراق حمله کرده که داعش از آن استفاده می کرد که منجر به کشته شدن شمار نامشخصی از تروریست های عضو این گروه شد.

بر اساس این گزارش، 13 زندانی داعش در پی هرج و مرج ناشی از 2 حمله نیروهای دولتی سوریه، از بازداشتگاه این گروه گریختند.

رسانام**1378**1586
کد N485341