خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:/در حال تكمیل/

کار فرهنگی فقط وظیفه دولت نیست/به هیچ عنوان با فضای مجازی مشکلی نداریم

سیاست داخلی

ما به هیچ عنوان با فضای مجازی مشکلی نداریم و اصلا مخالفت هم معقول نیست اما می‌گوییم تا ساختارهای نظارتی درست نشده دین جوانان را در خطر نیاندازید و نباید فضای مجازی را آزاد آزاد در اختیار افراد قرار دهیم و حتی در آمریکا نیز آنها اجازه نمی‌دهند یک فیلم ارزشی ما وارد فضای مجازی‌شان شود. وقتی فضای نظارتی تکمیل شد 3G که هیچ 10G را در اختیار افراد قرار دهیم. دغدغه ما این است که مسئولان راه را برای دشمنان باز نکنند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاكید كرد: اجلاس شانزدهم مجلس خبرگان رهبری آکنده از دغدغه‌های فرهنگی بود و این دغدغه‌ها قابل حل است. البته کار فرهنگی فقط وظیفه دولت نیست بلکه حوزه‌های علمیه،‌ سازمان تبلیغات، ‌صداوسیما و رسانه‌های دیگر نیز مسئولند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به هفته دولت و دیدار اعضای دولت با مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب در آن دیدار سخنرانی جامعی داشتند که من آن را منشور دولتمردان دولت یازدهم می‌دانم و در آن سخنرانی ایشان سخنرانی جامع و منصفانه‌ای از عملکرد دولت را ارائه کردند.

وی با اشاره به بیان عملکردهای مثبت دولت یازدهم از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان در دیداری هم که دیروز با اعضای مجلس خبرگان رهبری داشتند تصریح کردند که حمایت از قوای سه گانه واجب است و باید این حمایت‌ها صورت بگیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: در دیدار اعضای دولت با مقام معظم رهبری،‌ ایشان 15 توصیه داشتند که دو مورد آنها را بیان می‌کنم. یکی سعه صدر در برابر انتقادات است که باید دولت با آرامش و سعه صدر برخورد کند و البته به منتقدان نیز گفتند که لحنی منصفانه داشته باشند و لحنشان نیش زدن نباشد و دومی مسئله فتنه را بیان کردند چرا که مسئله فتنه از خطوط قرمز نظام است و همانطور که وزرا در جلسه رای اعتماد بر فاصله شان با فتنه تاکید داشتند باید همچنان بر این فاصله پایبند باشند.

خاتمی با بیان این که با سخنان رهبری درباره فتنه حجت بر دولت در مورد فتنه و فتنه‌گران تمام است، یادآور شد: راز تاکید آقا این است که فتنه دعوای شخصی نبود بلکه چالش با اصل نظام اسلامی بود ولی همانطور که قبلا نیز گفته شد راه توبه باز است ولی تا زمانی که فتنه‌گران لجاجت می‌کنند پست‌های کلیدی نظام نباید جایگاه حضور آنان باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری به دیدار اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و ابراز داشت: در این دیدار، رهبر انقلاب تحلیلی جامعی از منطقه،‌ جهان و کشور داشتند که باید این سخنرانی را هر فرد چندین بار گوش کند.

وی با بیان اینکه اجلاس شانزدهم مجلس خبرگان رهبری آکنده از دغدغه‌های فرهنگی بود، تصریح کرد: خبرگان دغدغه‌های فرهنگی داشتند و البته این دغدغه‌ها قابل حل است. البته کار فرهنگی فقط وظیفه دولت نیست بلکه حوزه‌های علمیه،‌ سازمان تبلیغات، ‌صداوسیما و رسانه‌های دیگر نیز مسئولند ولی جایی که مربوط به دولت می‌شود این است که فضای پاک اینترنتی را در اختیار مردم و جوانان بگذارند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران افزود: ما به هیچ عنوان با فضای مجازی مشکلی نداریم و اصلا مخالفت هم معقول نیست اما می‌گوییم تا ساختارهای نظارتی درست نشده دین جوانان را در خطر نیاندازید و نباید فضای مجازی را آزاد آزاد در اختیار افراد قرار دهیم و حتی در آمریکا نیز آنها اجازه نمی‌دهند یک فیلم ارزشی ما وارد فضای مجازی‌شان شود. وقتی فضای نظارتی تکمیل شد 3G که هیچ 10G را در اختیار افراد قرار دهیم. دغدغه ما این است که مسئولان راه را برای دشمنان باز نکنند.

کد N485274