مخالفت اسلوواکی با تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

نخست‌وزیر اسلوواکی به دنبال یک نشست فوق العاده کابینه دولتش نسبت به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه اظهار تردید کرد و گفت: این تحریم‌ها او را به خنده انداخته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان، "رابرت فیکو" نخست‌وزیر اسلوواکی در اظهاراتی پس از نشست فوق العاده کابینه دولتش گفت: ما اطلاعاتی داریم که همه اجناسی که از اتحادیه اروپا به روسیه صادر می‌شود، از خاک بلاروس و ترکیه صادر می‌شوند و ترکیه یکی از اعضای ناتو است.

وی افزود: تحریم‌های اروپا تاثیر موردنظر را نخواهند داشت و هیچ چیز را در زمینه رفتار روسیه تغییر نخواهند داد. ما با این تحریم‌ها صرفا به خودمان ضربه می‌زنیم. اگر روسیه تدابیر تلافی جویانه اتخاذ کند صنعت خودروی اسلوواکی شش تا هشت هزار شغل را از دست می‌دهد درحالی که این صنعت نیرو محرکه اقتصاد اسلوواکی است.

فیکو گفت: آیا ما واقعا چنین چیزی می‌خواهیم؟ آیا ما به نام منازعه ژئوپلتیک میان آمریکا و روسیه می‌خواهیم به خودمان آسیب بزنیم.

دولت اسلوواکی به ایوان کرکک سفیر این کشور در اتحادیه اروپا دستور داده تا به این تحریم‌ها اعتراض کند.

به گفته فیکو اسلوواکی قصد دارد از اتحادیه اروپا بخواهد تا برخی اجناس دارای کارایی دوگانه را از فهرست اجناس تحریم شده معاف کند.

وی خاطر نشان ساخت: ما ممنوعیت صادرات اجناس و تکنولوژی‌های دارای کارایی دوگانه را درست نمی‌دانیم.

انتهای پیام

کد N485112

خواندنی از سراسر وب