تاکید حوثی‌ها بر ادامه تظاهرات‌ها/ کشته شدن چند تن در درگیری‌ها حوثی‌ها و افراد مسلح

در حالی که گروه حوثی‌ها اعلام کردند که به تظاهرات خود علیه دولت همچنان ادامه می‌دهند، منابع آگاه در یمن از کشته شدن چند تن از حوثی‌ها و افراد مسلح قبایل در شمال این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع امنیتی در یمن اعلام کردند که در پی وقوع درگیری‌هایی میان گروه حوثی‌ها و افراد مسلح قبایل در استان الجوف واقع در شمال یمن چند تن از حوثی‌ها و افراد مسلح قبایل کشته و زخمی شدند. همچنین چند تن از نیروهای ارتش نیز در این درگیری‌ها کشته شدند.

منابع محلی در یمن اعلام کردند که این درگیری‌ها پس از آن رخ داد که گروه حوثی‌ها به پایگاه الساقیه در منطقه الغیل در شمال صنعا یورش بردند.

به گزارش این منابع، قبایل حوثی‌ها تلاش می‌کردند تا کنترل شهرک فرده در شمال صنعا را و همچنین کنترل مسیر بین صنعا و شهر مارب را در دست بگیرند. همچنین چند تن از حوثی‌ها در درگیری‌هایی در منطقه الحریشاء در استان مارب واقع در شمال یمن کشته و زخمی شدند.

تحلیل‌گران و ناظران در یمن اعلام کردند که حوثی‌ها در تلاش برای گسترش سلطه نظامی خود در نزدیکی‌های صنعا هستند.

از سوی دیگر گروه حوثی‌ها روز پنج شنبه دست به تظاهرات در برخی خیابان‌های صنعا علیه دولت زدند. همچنین حوثی‌ها از تمامی حامیان خود خواستند تا به تظاهرات خود علیه دولت همچنان ادامه دهد. همچنین هیئت ریاستی "اتحاد ملی حمایت از دستاوردهای یمن" از تمامی یمنی‌ها خواست تا امروز (جمعه) در حمایت از عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن و ارتش این کشور دست به تظاهرات گسترده‌ای بزنند.

روز گذشته نیز هزاران تن از یمنی‌ها در حمایت از رئیس جمهور یمن و مخالفت با خشونت و درگیری در این کشور دست به تظاهرات زدند.

انتهای پیام

کد N484680