با اشاره به نتیجه انتخاب رییس‌ شورای شهر تهران؛

وکیلی: روح اصلاح‌طلبی این است که در یک معادله به نیروی قوی‌تر رای دهد

شوراي شهر تهران,اصلاح‌طلبان,اصولگرايان

مدیر مسئول روزنامه ابتکار اظهار کرد: هر گاه در یک معادله دائر مدار اوضاع وضعی بود که یک اصلاح‌طلب ضعیف و یک اصولگرای قوی وجود داشته باشد، منش اصلاح‌طلبی این است که به اصولگرای قوی رای داده شود.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار اظهار کرد: هر گاه در یک معادله دائر مدار اوضاع وضعی بود که یک اصلاح‌طلب ضعیف و یک اصولگرای قوی وجود داشته باشد، منش اصلاح‌طلبی این است که به اصولگرای قوی رای داده شود.

محمدعلی وکیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: انتخابات شورای شهر چند نکته را در بر داشت.اول اینکه نشان می داد اصلاح‌طلبان از گذشته عبرت نگرفته و تجربه کسب نکردند. نکته دوم آن بود که اصلاح طلبان نشان دادند که به دلیل پایگاه مردمی به راحتی به کرسی های سیاسی راه پیدا می‌کنند اما برای ادامه بقا به مشکل برمی‌خورند.

وی ادامه داد: سومین نکته‌ای که می خواهم گوشزد کنم آن است که در انتخابات شورای شهر تهران مشخص شد نمی شود بر نیروهای خاکستری حساب جدی باز کرد. نیروهای خاکستری برای کسب رای انتخابات خوب است اما در ادامه راه و حفظ بقا ممکن است تغییر جهت دهند و مشکل ایجاد کنند.

این فعال رسانه ای همچنین تصریح کرد: در نکته چهارم باید به این اشاره کرد که آقای مسجد جامعی عملکرد قابل دفاعی نداشته است نه به لحاظ ارتباطی و نه از شکل تشکیلاتی کارنامه قابل قبولی نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به تغییر رای برخی اصلاح طلبان به نفع اصولگراها در انتخابات شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: هرگاه در یک معادله دائر مدار اوضاع به سمتی باشد که اصلاح‌طلب ضعیف و یک اصولگرای قوی در انتخابات وجود داشته باشد روح اصلاح طلبی اقتضا می‌کند که در این معادله به نیروی قوی‌تر رای دهد. دلیلی ندارد که یک آدم به خاطر اصلاح‌طلب بودن حتما حق را به اصلاح‌طلب ضعیف بدهد.

وکیلی در پایان اظهار کرد: این اتفاق در شورای شهر و استیضاح وزیر علوم در مجلس در ادامه یک سری اتفاقات دیگر نشان داد که نیروی خاکستری برای اصلاح‌طلبان سرمایه نمی‌شود و آرای خاکستری در فضای تبلیغاتی تقابل جابه‌جا می‌شود.

انتهای پیام

کد N484576