جهش صادرات مهندسی هند به ایران

هند

دهلی نو - ایرنا - داده های منتشر شده حاکی از افزایش 240درصدی صادرات مهندسی هند در ماه جولای سال جاری میلادی به ایران با رقم 177 میلیون دلار است .

به گزارش ایرنا، شورای توسعه صادرات مهندسی هند روز جمعه اعلام کرد که صادرات چشمگیری به کشورهای ایران، ترکیه و اردن داشته است.

براساس این داده ها صادرات مهندسی به کشور ترکیه در ماه جولای سال 2014 با ارزش 155میلیون دلار 89 درصد رشد داشته است. این رقم در سال قبل 82 میلیون دلار بوده است.

به همین ترتیب، در مقایسه با سال مالی گذشته در یک دوره چهار ماهه ( آوریل تا جولای) صادرات اجناس مهندسی به ترکیه با رشدی 106 درصدی به ارزش 638 میلیون دلار رسیده است.

ˈانوپام شاهˈ رییس شورای توسعه صادرات مهندسی هند با اشاره به ناآرامی در عراق و سوریه گفت : جنگ و ناآرامی در مناطق مجاور، براقتصاد ترکیه تاثیر نگذاشته و این کشور به یک بازار در حال ظهور برای هند تبدیل شده است.

وی افزود: به همین شکل تجارت با کشورهای ایران و اردن نیز شاهد یک جهش قابل توجه در ماه های اخیر بوده است.

صادرات هند به کشور اردن در ماه جولای سال جاری با رشدی 67 ممیز پنج درصدی به ارزش 11میلیون دلار رسید. این مقدار در مدت مشابه در سال گذشته شش ممیز 59 میلیون دلار بوده است .

صادرات اجناس مهندسی به ایران نیز شاهد رشد بالایی بوده است. پیش از این به دلیل تحریم های یک جانبه آمریکا تجارت با ایران برای هند به سختی انجام می شد اما در ماه های اخیر این کشور به یک بازار بزرگ برای صادرات مهندسی هند تبدیل شده است.

صادرات اجناس مهندسی هندی به ایران در دوره آوریل تا جولای سال جاری بیش از صد در صد رشد داشته است.

براساس اطلاعات منتشره فقط در ماه جولای، صادرات هند به ایران با رشدی 240 درصدی به ارزش 177میلیون دلار رسیده است. این مقدار در سال گذشته فقط 52 میلیون دلار بوده است.

رییس شورای توسعه صادرات مهندسی هند گفت: منطقه آسیای غربی فرصت مناسبی را برای صادرات مهندسی هند فراهم کرده اما صادرات به تعدادی از کشورهای اروپایی با کاهش روبرو بوده است.

آساق * 4 * 1519 * 267 *
کد N484573