رضایی: ناامنی در منطقه، ارزش ایران را بالا برده است

مصلحت نظام,کمربند طلایی

تبریز - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حوادث و وقایع ناامنی که در منطقه روی داده و حتی بحران اوکراین، ارزش ایران در منطقه را بالا برده است.

محسن رضایی عصر پنج شنبه در حاشیه کارگاه علمی پژوهشی چشم انداز در تبریز در جمع خبرنگاران افزود: پیش بینی ما این است که مقاومت در برابر ایران شکسته و تحریم برداشته می شود و ارزش ایران در منطقه روز به روز بیشتر خواهد شد.

وی گفت: آینده ایران در بیرون از ایران تعیین تکلیف می شود و ما باید با تکیه بر همان ارزش های جمهوری اسلامی به دنبال رسیدن به اهداف باشیم.

رضایی تصریح کرد: کمربند طلایی شامل کشورهای ایران، افغانستان، سوریه و عراق در 10 سال آینده حساس خواهند بود، چرا که هر کدام از این کشورها قدرتمند شود، بر 20 کشور اطراف مسلط خواهند شد.

وی افزود: در این کمربند طلایی تمام کشورها در صدد ایفای نقش هستند و روسیه نیز بر همین اساس و رسیدن به اهداف آینده خود، کریمه و جنوب شرق اوکراین را اشغال کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به برنامه چشم انداز 20 ساله کشور و ایران 1404 افزود: برای رسیدن به هدف باید برنامه داشته باشیم و سند چشم انداز این برنامه و راه را برای ما مشخص کرده است.

رضایی گفت: با اجرای کامل سند چشم انداز، از زمان خود جلوتر می افتیم و به اهدافی همچون درآمد سرانه بالا، اشتغال کامل، عدالت، هویت اسلامی و توسعه نهادهای مدنی دست می یابیم.

وی خاطرنشان کرد: سند چشم انداز همانند فانوس دریایی برای دریانوردان و یا ستاره قطبی برای کاروانان است و تصویر و پیامی از آینده است که راه رسیدن به اهداف و آرمان های قابل دستیابی در افق زمانی معین را نشان می دهد.

رضایی گفت: برای رساندن ایران به ایرانی مطلوب و توسعه یافته در سال 1404، باید سند چشم انداز را همانگونه که ترسیم شده و ده ها پشتوانه علمی و مطالعاتی دارد، اجرا کنیم و این امر به عزم ملی، بسیج و قیام ملی نیاز دارد تا چرخ سند چشم انداز به دور فعالیت بیافتد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز اول سفر دو روزه خود به تبریز از منطقه آزاد ارس بازدید کرد و در جمع نخبگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آذربایجان شرقی حضور یافت.

سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه تبریز، حضور در برنامه تلویزیونی و حضور در جمع کارآفرینان برتر استان از دیگر برنامه های وی در این سفر است.

7233/587
کد N484503