پایان مذاکرات روز اول ایران و آمریکا /ادامه مذاکرات فردا 9 و نیم صبح به وقت ژنو

سیاست خارجی

9 ساعت مذاکره ایران و آمریکا امروز در ژنو پایان یافت و قرار است مذاکرات فردا ادامه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، مذاکرات بعد از ظهر ایران و آمریکا در ژنو سه ساعت طول کشید و سه ساعت نیز مذاکرات کارشناسی در ژنو برگزار شد .

مذاکرات معاونین وزیر امور خارجه ایران و آمریکا از صیح امروز در ژنو آغاز شد .

مذاکراه کنندگان امروز 6 ساعت مذاکره دو جانبه داشتند و سه ساعت نیز کذاکرات کارشناسی برگزار شد .

قرار است مذاکرات صیح فردا از ساعت 9 و نیم  صبح به وقت ژنو از سر گرفته شود .

بر اساس این گزارش سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، حمید بعیدی نژاد و همچنین محمدنیا، امیری و رحیمیان کارشناسان تیم هسته ای، اعضای تیم مذاکره کننده از سوی ایران هستند. وندی شرمن، ویلیام بنز و همچنین کارشناسان هیات آمریکایی نیز از سوی آمریکا در ژنو حضور دارند.

مذاکرات دو جانبه هسته ای ایران و کشورهای 1+5 در وین و در تاریخ 11 سپتامبر (20 شهریور) بین ایران و سه کشور اروپایی ادامه خواهد داشت. مذاکرات دو جانبه با چین و روسیه نیز در هفته  گذشته در سطح وزیر امور خارجه برگزار شده است.

دور آتی مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 نیز قرار است 18 سپتامبر (27 شهریورماه) در نیویورک برگزار شود. ایران و 1+5 پس از عدم توافق در مذاکرات وین 6 مذاکرات را تا 24 نوامبر تمدید کردند. قرار است در این مدت توافق جامع بین ایران و کشورهای 1+5 نگاشته شود.

بر اساس گزارشاتی که تاکنون انتشار یافته موضوعات اختلافی از جمله مساله غنی سازی، تعداد سانتریفیوژها، موضوع اراک و فردو همچنان از موارد اختلافی است که بین دو طرف باقی مانده است.