در پی تهدیدات تروریستها؛

نیروهای مسلح هند به وضعیت آماده‌باش درآمدند

آفریقا و خاورمیانه

در پی تهدیدات سرکرده القاعده درباره تشکیل شاخه این گروه تروریستی در هند، نیروهای مسلح این کشور به وضعیت آماده‌باش درآمدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، نیروهای مسلح هند امروز در اکثر ایالت‌های این کشور به وضعیت آماده باش در آمدند.

بنابراین گزارش، این تحول امنیتی در شرایطی رخ داد که "ایمن الظواهری" سرکرده داعش روز گذشته از تشکیل شاخه جدید این گروه تروریستی درهند خبر داده بود. وی طی یک پیام ویدیویی 55 دقیقه ای مدعی شد گروه تازه تاسیس "پرچم جهاد" را در هندوستان به اهتزار درخواهد آورد. وی هدف از این اقدام را گسترش خلافت اسلامی به دیگر کشورهای آسیایی مانند میانمار و بنگلادش عنوان کرد.

بنا بر ادعای الظواهری این گروه با عنوان "قاعدات الجهاد" قرار است مرزهای تصنعی ایجاد شده بین ملت های مسلمان در این بخش از آسیا را از بین ببرد. وی گفت شکل گیری این شاخه نتیجه تلاش هایی است که از دو سال پیش برای هماهنگ کردن گروه های به اصطلاح جهادی در هند انجام گرفته است.

سرکرده القاعده همچنین از گروه های تروریستی خواست برای مبارزه با دشمنان به پا خیزند. بر این اساس نام سرکرده گروه جدید القاعده "عاصم عمر" پاکستانی است. این در حالی است که القاعده از زمان ایجاد در اواخر دهه 1980 میلادی تا کنون صدها عملیات تروریستی در مناطق مختلف جهان ترتیب داده که نتیجه آن کشته شدن هزاران نفر بوده است.