برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان ستاد آجا

چهاردهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده‌های کارکنان ستاد آجا که از مورخ 93.6.11 آغاز شده بود پس از دور روز رقابت بین شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت، حفظ و تفسیر با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مراسم اختتامیه این مسابقات که با شرکت فرماندهان، مسئولان، کارکنان و خانواده‌های کریم کارکنان ستاد آجا، عاشقان و علاقه‌مندان قرآن مجید برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیدجواد بهشتی مفسر قرآن کریم و مشاور وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی به آثار و برکات قرآن در زندگی اشاره و اضافه کرد: کسی که قرآن را در زندگی خود پیاده کند عزت دنیوی نیز شامل او خواهد شد و در جامعه بزرگ و محبوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: برای رضایت قرآن ما باید اولا زیاد قرآن را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و از برکات معنوی این کتاب آسمانی بهره‌مند شویم تا در روز قیامت به واسطه قرآن مورد عفو و بخشش قرار بگیریم.

مفسر قرآن کریم گفت: انتظار قرآن کریم از ما این است که وقتی این آیات الهی را می‌شنویم سکوت کرده و به این آیات الهی توجه ویژه نماییم و در آیات، روایات و قصه‌های قرآن کریم تدبر و تفکر کنیم و در این باره رهبر معظم انقلاب فرمودند به سوی فکر کردن و تفهیم معانی قرآن بروید.

این گزارش حاکیست 150 نفر شرکت‌کنندگان این دوره که از بین پیش از 1500 نفر در مراحل مقدماتی به این مرحله راه یافته‌ بودند طی دو روز رقابت در رشته‌های حفظ، قرائت و تفسیر قرآن مجید تعداد 56 نفر به مقام‌های برتر دست یافتند و جواز حضور در مسابقات سراسری قرآن خانواده‌های کارکنان و خواهران شاغل ستاد آجا را کسب نمودند که این نفرات پس از برگزاری یک هفته اردوی آمادگی و استفاده از اساتید مجرب در اواخر شهریور در مسابقات مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده‌های کارکنان آجا با افراد منتخب نیروهای چهارگانه به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام

کد N484068