۰
/همایش ملی آقانجفی قوچانی در خراسان شمالی/

امام جمعه بجنورد:سیره عالمان دین نقشه راه تکامل بشری است

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

‌امام جمعه بجنورد گفت: سیره عالمان دین نقشه راه تکامل بشری است و باید در جامعه ساری و جاری باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در همایش ملی بزرگداشت آقانجفی قوچانی در خراسان شمالی، اظهار کرد: آثار آقانجفی قوچانی روزنه‌های جدیدی را برای حوزویان و دانشگاهیان و مدیران اجرایی باز می‌کند.

وی ادامه داد: ایمان و علم، ویژگی‌های برتر انسانی است که این‌ها را می‌توان در آقانجفی قوچانی مشاهده کرد، یاد این‌گونه عالمان عبادت است، و نکوداشت و برگزاری این‌گونه همایش‌ها برای آنان نیز عبادت محسوب می‌شود، یاد نیک از یک شخصیت، دوباره شخصیت دادن به اوست.

وی با بیان این‌که «انسان دارای دو حیات طبیعی و شخصیتی است» افزود: ما حیات شخصیتی آقا نجفی را در این همایش گرامی می‌داریم که این حیات ممات ندارد.

‌امام جمعه بجنورد گفت: عالمان دین هیچوقت از بین نخواهند رفت و آثار کتبی و شخصیتی آن‌ها باقی خواهد ماند، آقانجفی قوچانی از آن دست عالمانی است که فقه را برای فقه نخواند، اصول، فلسفه و عرفان را برای آن فرا گرفت تا با آن ابزار برای مردم دیار خود اثرگذار باشد.

وی افزود: ما به استخوان پوسیده، قبر و مرقد خشک و خالی افتخار نمی‌کنیم، آن‌ها قله‌هایی هستند که ما را به سوی افتخارات هدایت می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این عالم بزرگوار که امروز باید از آن درس بگیریم، وطن‌خواهی، غیرتمندی و بیگانه‌ستیزی است که در وجود این شخصیت بوده است.

یعقوبی با بیان این‌که «حوزه‌ها و دانشگاه‌های ما باید از سخت‌کوشی این عالم بزرگوار درس بگیرند»، گفت: وقتی حوزه‌های علمیه زمان حال را با زمان گذشته مقایسه می‌کنیم، حوزه‌های کنونی بسیار در رفاه هستند.

وی اظهار کرد: حوزه‌های علیمه کنونی باید خروجی‌های بیشتری داشته باشند؛ چراکه بستر پیشرفت در آن‌ها فراهم است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.