تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س):

باید از افراط و تفریط در برنامه‌های دهه کرامت اجتناب کرد

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) ضمن تبریک دهه کرامت، گفت: باید از افراط و تفریط در برنامه‌های دهه کرامت اجتناب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با تاکید بر اینکه همانند دهه عزا، لازم است دهه کرامت به عنوان دهه شادی، مردمی و فراگیر شده و در این زمینه فرهنگ سازی شود، اضافه کرد: باید در دهه کرامت چگونگی سبک زندگی در شادیهای اهل بیت(ع) بیان شود.

وی ضمن قدردانی از رهنمودهای راهگشای رهبر معظم انقلاب در موضوعات مختلف، از تمامی مدیران خواست تا در جهت تحقق هر چه بهتر منویات مقام معظم رهبری به ویژه در بحث فرهنگ عمومی تمام کوشش خود را بکار بگیرند.

امام جمعه قم بر ضرورت مردمی شدن برنامه‌های دهه کرامت تاکید کرد و افزود: همان طور که در نیمه شعبان، بسیج مردمی در برگزاری جشن‌های مختلف در گستره وسیعی را شاهد هستیم، امید می رود جشن های دهه کرامت نیز همانگونه مردمی و فراگیر شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی قم در ادامه در خصوص بایدها و نبایدهای دهه‌های مناسبتی گفت: دهه کرامت همانند ایام انتخابات هرچند مردمی است، اما برگزارکننده آن دولت است، لذا حضور و حمایت دولت برای فراهم شدن زمینه‌های مردمی شدن جشن های دهه کرامت ضرورت دارد.

وی از همکاری تمامی نهادهای استان در برگزاری ویژه برنامه های دهه کرامت قدردانی کرد و گفت: این جشن‌ها و برنامه‌ها که در حال برگزاری است، روز یکشنبه در مشهد مقدس به پایان می رسد.

انتهای پیام

کد N483928