"اسرائیل در ارزیابی توان حماس در جنگ غزه اشتباه کرده است"

یک افسر بلندپایه رژیم صهیونیستی اذعان کرد که این رژیم در ارزیابی توان حماس برای مقابله با اسرائیل در جنگ علیه نوار غزه دچار اشتباه شده است.

یک افسر بلندپایه رژیم صهیونیستی اذعان کرد که این رژیم در ارزیابی توان حماس برای مقابله با اسرائیل در جنگ علیه نوار غزه دچار اشتباه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری فلسطین الان، این افسر دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در این اظهارات تأکید کرد که ارتش اسراییل در ارزیابی توان دفاعی حماس و دیگر سازمان‌ها برای مبارزه در طول جنگ نظامی اخیر علیه نوار غزه اشتباه کرده است.

این افسر رژیم صهیونیستی که نامش فاش نشده است، افزود: برخی از نیروهای حماس آموزش‌های نظامی بسیار خوبی را در خارج از نوار غزه گذرانده‌اند.

وی همچنین در این اظهارات به نیروهای جنبش حماس که در نهم ژوئیه گذشته عملیاتی دریایی را علیه پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه "زیکم" واقع در جنوب "عسقلان" آغاز کردند، اشاره‌ای ویژه کرد.

پیش‌تر رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که نیروهای حماس از طریق دریا از نوار غزه وارد ساحل عسقلان شده‌اند و مدعی شدند که تمامی اقدامات آنها پیش از آن که از مرز عبور کنند توسط سامانه زیردریایی وابسته به نیروی دریایی این رژیم رهگیری می‌شود.

این در حالی است که تصاویری که پس از عملیات حماس منتشر شد نشان داد که نیروهای گردان القسام به آسانی و بدون هیچ گونه موانعی وارد پایگاه نظامی این رژیم شده اند.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی تاکنون به کشته شدن 67 سرباز و 4 شهرک‌نشین و همچنین یک کارگر خارجی در طول جنگ علیه نوار غزه اذعان کرده است. دو مرکز پزشکی "سوروکا" و "برزلای" اعلام کردند که 2 هزار و 522 اسراییلی از جمله 740 سرباز این رژیم در طول این جنگ تحت درمان قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N483854