معاون اول رییس جمهور تأكید كرد؛

ضرورت تلاش همه دستگاه های اجرایی برای نجات دریاچه ارومیه

دولت

احیاء دریاچه ارومیه یك مطالبه مردمی و ملی است و ایجاب می‌كند همه دستگاه‌ها و بخش‌های اجرایی مرتبط برای نجات این دریاچه تلاش كنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیگیری ها و اقدامات كارگروه نجات دریاچه ارومیه گفت: احیاء دریاچه ارومیه یك مطالبه مردمی و ملی است و ایجاب می‌كند همه دستگاه‌ها و بخش‌های اجرایی مرتبط برای نجات این دریاچه تلاش كنند.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با تشكر از تهیه و امضاء موافقت نامه های اجرایی مصوبات قبلی دبیرخانه کارگروه، از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خواست هر چه سریعتر فرایند تخصیص اعتبارات لازم برای این طرح ها را انجام دهند.
جهانگیری همچنین اطلاع رسانی به مردم در خصوص طرح های احیاء دریاچه ارومیه را برای جلب مشاركت عمومی در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی ضروری دانست و تصریح كرد: همراهی و مشاركت مردم نقش مهمی در اجرای سریع طرح ها و برنامه های پیش بینی شده خواهد داشت.
در این جلسه كه وزرای نیرو، جهاد كشاورزی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، استانداران آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت فعلی دریاچه ارومیه و آخرین اقدامات انجام شده برای نجات دریاچه ارومیه ارائه شد و اعضای جلسه پیشنهادات و دیدگاههای خود را درخصوص این اقدامات مطرح کردند.

کد N483835