کنگره آمریکا در پی اعمال تحریم‌های مشابه ایران علیه بانک مرکزی روسیه

کنگره آمریکا,روسیه

نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال تصویب طرحی هستند که بر اساس آن تحریم‌هایی شبیه بانک مرکزی ایران علیه بانک مرکزی روسیه نیز اعمال خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، دیلی بیست به پیش نویس طرح پیشنهادی مارک کرک نماینده جمهوری خواه کنگره دست یافته است که نشان می دهد نمایندگان آمریکایی تلاش زیادی را برای اعمال تحریم های مشابه ایران علیه بانک مرکزی روسیه آغاز کرده اند.

بر اساس این گزارش مارک کرک یکی از طراحان اصلی تحریم های آمریکا علیه ایران بوده است. بر اساس طرح مارک کرک و روبرت منندز دیگر نماینده کنگره آمریکا کلیه بانک های غربی از همکاری با دولت روسیه منع خواهند شد. کنگره آمریکا پیش از این نیز تحریم های مشابهی را علیه ایران اعمال کرده است.

در صورت تصویب نهایی این طرح اعمال تحریم های جدید می تواند فشار بیشتری را بر اقتصاد روسیه وارد کند. بر اساس طرح پیشنهادی مارک کرک هر بانکی که با بانک مرکزی روسیه همکاری داشته باشد با محدودیت های زیادی برای فعالیت در سیستم بانکی آمریکا روبرو خواهد شد.

مارک کرک در مصاحبه با دیلی بیست همچنین از اقدامات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای اخراج بانک های روسی از سیستم پرداخت بین المللی سوییفت حمایت کرده است.

آمریکا و اروپا تاکنون چندین دور تحریم اقتصادی و تجاری علیه روسیه اعمال کرده اند. بر اساس تحریم های جدید هر بانکی که با بانک مرکزی روسیه همکاری کند از فعالیت در سیستم بانکی آمریکا محروم خواهد شد.

مارک کرک تاکید کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از وقوع جنگ اعمال تحریم های موثر علیه روسیه است.

طرح نمایندگان کنگره آمریکا برای اعمال تحریم های مشابه ایران علیه روسیه در شرایطی است که نشست رهبران ناتو قرار است امروز و فردا در ولز برگزار شود. رهبران اروپایی نیز در نشست اخیر خود در بروکسل با اعمال تحریم های جدید علیه روسیه موافقت کرده اند.

4949

کد N483775