اعلام "جبهه متحد" رهبران آمریکا و انگلیس در قبال اوکراین و مقابله با داعش

آمريكا,انگليس,اوکراین,داعش

رییس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر انگلیس با انتشار بیانیه‌ای متعهد شدند که در حمایت از اوکراین در مقابل روسیه با یکدیگر همکاری داشته باشند.

رییس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر انگلیس با انتشار بیانیه‌ای متعهد شدند که در حمایت از اوکراین در مقابل روسیه با یکدیگر همکاری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس و باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای که در روزنامه تایمز منتشر شد، اعلام کردند: روسیه با اقدام به الحاق کریمه به خاک خود قوانین را زیر پا گذاشته و نیروهای روسی در خاک اوکراین تمامیت ارضی این کشور را مورد تهدید قرار داده‌اند.

این دو رهبر خاطرنشان کردند: با توجه به تلاش‌های روسیه در راستای جلوگیری از حقوق یک کشور در حوزه دموکراسی و مشخص کردن آینده آن با اقدام نظامی لازم است ما از حق اوکراین برای تعیین آینده خود بصورت دموکراتیک حمایت کنیم و به تلاش‌هایمان برای افزایش توانایی‌های این کشور ادامه دهیم.

این بیانیه اندکی پیش از آغاز نشست سران ناتو در ولز منتشر شد و در آن اعلام شده که این ائتلاف بین‌المللی باید حضوری مداوم در شرق اروپا داشته باشد و این موضوع باید توام با واکنش سریع از سوی نیروهای ویژه و نیروهای زمینی،‌ دریایی و هوایی باشد این نیروها باید این توانایی را داشته باشند که در زمانی کوتاه در هر نقطه از جهان مستقر شوند.

کامرون و اوباما از اعضای ناتو خواستند دست کم دو درصد از درآمد ناخالص خود را به حوزه نظامی اختصاص دهند تا نشان داده شود که رویکرد جمعی همچون همیشه قوی است.

رهبران انگلیس و آمریکا اعلام کردند که در مقابله با گروه تروریستی داعش عزمی راسخ دارند .

کامرون و اوباما خاطرنشان کردند: چنانچه تروریست‌ها فکر می‌کنند ما در مقابل تهدیدهایشان تضعیف شده‌ایم باید گفت که این مساله صحت ندارد. "

به نوشته اوباما و کامرون کشورهایی نظیر آمریکا و انگلیس در مقابل قاتلانی وحشی به وحشت نخواهند افتاد.

انتهای پیام

کد N483690