معاون اول رییس جمهور تأکید کرد

ضرورت تلاش همه دستگاه های اجرایی برای نجات دریاچه ارومیه

ايران,معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري,محيط زيست,درياچه اروميه

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیگیری ها و اقدامات کارگروه نجات دریاچه ارومیه گفت: احیاء دریاچه ارومیه یک مطالبه مردمی و ملی است و ایجاب می‌کند همه دستگاه‌ها و بخش‌های اجرایی مرتبط برای نجات این دریاچه تلاش کنند.

به گزارش گروهخ دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اسحاق جهانگیری در جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با تشکر از تهیه و امضاء موافقت نامه‌ های اجرایی مصوبات قبلی دبیرخانه کارگروه، از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خواست هر چه سریع‌تر فرایند تخصیص اعتبارات لازم برای این طرح‌ها را انجام دهند.

وی همچنین اطلاع‌رسانی به مردم درباره طرح‌های احیاء دریاچه ارومیه را برای جلب مشارکت عمومی در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی ضروری دانست و تصریح کرد: همراهی و مشارکت مردم نقش مهمی در اجرای سریع طرح‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده خواهد داشت.

در این جلسه که وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، استانداران آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت فعلی دریاچه ارومیه و آخرین اقدامات انجام شده برای نجات دریاچه ارومیه ارائه شد و اعضای جلسه پیشنهادات و دیدگاه‌های خود را درخصوص این اقدامات مطرح کردند.

انتهای پیام

کد N483548