طالبان: سران ناتو عاقلانه تصمیم بگیرند

در آستانه برگزاری نشست سران ناتو در ولز، طالبان از شرکت‌کنندگان این نشست خواست با توجه به واقعیت‌ها در افغانستان یک تصمیم معقول در مورد پایان «اشغال» در این کشور بگیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قرار است سران کشورهای عضو ناتو در نشستی دو روزه ماموریت این سازمان در افغانستان را در آخرین سال حضورش در این کشور بررسی کنند. ماموریت رزمی ناتو تا پایان 2014 در افغانستان به پایان می‌رسد.

طالبان در بیانیه‌ای از سران ناتو خواسته تا به جنگ در افغانستان پایان دهند و مردم افغانستان را رها بگذارند تا بدون زور و فشار سرنوشت خود را انتخاب کنند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: زور و زر هیچ وقت راه حل مشکلات نیست و تجربه 13 سال در افغانستان این را ثابت می‌کند. به همین دلیل سیاست زورگویی دیگر نباید تجربه شود. تنها راه حل دائمی و معقول تأمین عدالت و انصاف و دادن حق مظلومان به آن‌ها است.

به گزارش بی.بی.سی، طالبان به بحران انتخابات افغانستان نیز پرداخته، آن را «شرم تاریخ» خوانده و اعلام کرد: خارجی‌ها انتخابات را بزرگ‌ترین دستاورد ۱۳ سال گذشته می‌خواندند و می‌گفتند انتخابات برای افغان‌ها به اصطلاح دموکراسی می‌آورد و مردم رهبرشان را انتخاب می‌کنند اما حالا همه می‌بینند که دموکراسی آن‌ها چه شد.

انتهای پیام

کد N483478