احمد خاتمی: کارایی در مجلس خبرگان ملاک است نه شرایط سنی

خبرگان

تهران- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری، «کارایی» را یکی از مهمترین شرایط اعضای مجلس خبرگان دانست و گفت: در این مجلس شرط سن ملاک نیست زیرا موضوع اصلی داشتن کارایی و فعال بودن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام سید احمد خاتمی شامگاه چهارشنبه در حاشیه شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مهمترین خواسته مجلس خبرگان از دولت چیست؟ گفت: مهمترین خواسته خبرگان عمل به رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب و بویژه 15 توصیه ای است که ایشان به هیات دولت داشتند؛ خوشبختانه رئیس جمهوری سفارش به اجرایی کردن این منویات را داده است.

این عضو مجلس خبرگان در خصوص انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: فعالیت هیأت رئیسه و کمیسیون ها دو ساله است که زمان آن اسفندماه امسال به پایان می رسد.

خاتمی به طرحی درباره انتخابات هیات رییسه در مجلس خبرگان اشاره کرد و افزود: در این زمینه طرحی دو فوریتی مطرح شده بود تا به سبب باقی ماندن یک سال از عمر این دوره از مجلس خبرگان، انتخابات تجدید نشود که تصویب نشد؛ اما این طرح اگربه صورت عادی تصویب شود، در اسفند 93 انتخابات نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: اگر این طرح تصویب نشود در آن صورت امسال انتخابات هیات رییسه و کمیسیون ها تجدید می شود.

وی گفت که این طرح در اجلاس آینده مجلس خبرگان بررسی می شود.

خاتمی درباره مطرح شدن شرط سنی برای کاندیداتوری مجلس خبرگان هم گفت: در آئین نامه در این خصوص چیزی نیامده است ولی اصل مهم، داشتن کارآیی و انجام وظیفه است نه شرایط سنی؛ چه بسا افرادی داریم که بیش از 90 سال سن دارند اما در جلسات فعال هستند.

وی درباره پیروزی مردم غزه مقابل رژیم صهیونیستی نیز گفت: با صبر، پیروزی برای مردم فلسطین حاصل شد.

خاتمی با وحشی توصیف کردن رژیم صهیونیستی، این رژیم را تهدیدی برای امنیت جهان دانست و گفت: حملات غزه چهره واقعی آمریکا که حامی این رژیم اشغالگر است و شعار دموکراسی و حقوق بشر سر می دهد را نمایان کرد.

خاتمی خاطرنشان کرد: رویکرد آمریکا در جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه نشان داد که به بدیهی ترین اصول حقوق بشر هم پایبند نیست.

سیام**7261**9254 ** 2023
کد N483449