نخست وزیر استرالیا: درصدد اعزام نیروی نظامی به عراق هستیم

عراق

تهران- ایرنا- ˈتونی ابوتˈ نخست وزیر استرالیا امروز چهارشنبه طی سخنانی گفت: به احتمال قوی نیروهای نظامی خود را برای مقابله با گروه ترورستی داعش که مناطق گسترده عراق را اشغال کرده است، به این کشور اعزام کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ˈالمسلهˈ؛ نخست وزیر ایتالیا در پاسخ به این سوال که آیا نیازی به اعزام نیرو برای شکست دادن داعش در عراق وجود دارد، گفت: بسیاری از کشورها درباره بهترین شیوه های پیشبرد کار در این زمینه سخن می گویند، اما پر واضح است که داعش نه تنها ملت های خاورمیانه را تهدید می کند، بلکه تهدیدی برای همه جهان به شمار می رود.

وی در ادامه اضافه کرد: داعش تهدیدی است که می خواهیم به دلایلی از آن پیشگیری کنیم اما متاسفانه تهدیدی است که در حال گسترش یافتن است و آنگونه که می بینید، در حال رسیدن به ما است.

تروریست های داعش از 9 ژوئن (19خرداد) بخش هایی از شمال عراق را به تصرف خود درآورده و تهدید به تجزیه این کشور کرده اند. این گروه در حملات خود در شمال و مرکز عراق، مرتکب جنایت های بی سابقه ای شده است.

آمریکا پس از خارج کردن نیروهایش از عراق در سال 2011، برای اولین بار حملات هوایی خود علیه داعش در عراق را از ماه آگوست آغاز کرد.

رسانام**9329** 3404
کد N483366