آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی:

توصیه‌های رهبری باید اجرایی شود/ توجه مسئولان به مسائل اقتصادی، بیکاری و خروج نخبگان از کشور

سایر حوزه ها

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری باید طبق یک برنامه اجرایی، تحقق پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی امروز بعد از ظهر در اختتامیه شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری طی سخنانی و با بیان اینکه آرزوی سلامتی برای آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس خبرگان رهبری داریم، اظهار داشت: اعضای خبرگان در این اجلاس در روز نخست و در روز دوم نیز مطالب بسیار مفیدی را بیان کردند.

وی تصریح کرد: از حضور دو میهمان گرانقدر یعنی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر شورای عالی امنیت ملی سپاسگزاریم و از مطالبی که بیان کردند، بهره‌مند شدیم.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار سال گذشته ایشان با اعضای مجلس خبرگان گفت: رهنمودهای ایشان همواره باید به عنوان سرلوحه امور مسئولان نظام و کلیه دست‌اندرکاران قرار گیرد و همچنین تمام این توصیه‌ها و رهنمودها نیز باید به طور کامل نتیجه‌بخش و حاصل شود.

آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در این دوره از اجلاس، سه دغدغه عمده توسط نمایندگان مطرح شد اضافه کرد: تهاجم فرهنگی غرب، مساله حجاب و برگزاری انواع کنسرت‌ها از مهمترین مطالب و دغدغه‌های فرهنگی بود که در طول این دو روز از سوی نمایندگان خبرگان مطرح شد.

وی اضافه کرد: توجه به کاهش جمعیت، جلوگیری از ادامه یافتن این موضوع و همچنین توجه ویژه به توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری دو دغدغه دیگری بود که از سوی نمایندگان خبرگان عنوان شد، همچنین نمایندگان نیز در اجرایی ساختن و تحقق یافتن توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری تاکید ویژه داشتند.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین خاطر نشان کرد: مسائل اقتصادی و توجه جدی مسئولان به مساله بیکاری، جلوگیری از خروج نخبگان از کشور و افزایش حمایت‌ها از آنان از دیگر مطالب و مباحثی بود که در این دوره از سوی نمایندگان مطرح شد.

آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی ادامه داد: اعضای مجلس خبرگان نیز فردا پنجشنبه با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) با ایشان تجدید بیعت کرده و سپس با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهند کرد.