از سوی مجتهد شبستری مطرح شد

تشکر و گلایه اعضای مجلس خبرگان از دولت در چه زمینه‌هایی بود؟

نماینده مردم آذربایجان در مجلس خبرگان گفت: بیشتر دغدغه‌های نمایندگان در نشست این دوره خبرگان فرهنگی بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) آیت‌الله محمد مجتهد شبستری در حاشیه شانزدهمین نشست مجلس خبرگان در جمع خبرنگاران درباره مباحث مطرح شده در این نشست اظهار کرد: نظر به این‌که انقلاب ما سبقه فرهنگی دارد؛ بنابراین باید مسائل فرهنگی در اولویت قرار بگیرد. همان‌طور که مقام معظم رهبری عنوان نمودند که امسال سال اقتصاد، فرهنگ، مدیریت جهادی با عزم ملی است، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری هم روی مسائل فرهنگی بیشتر حساسیت دارند چون استکبار جهانی وسائلی را در اختیار مردم می‌گذارد مثل ماهواره‌ها و درصدد تخریب ارزش‌های اسلامی و ترویج فرهنگ ابتذال است. چنانچه از طرف مسئولین کشور به این مسئله عنایت خاصی نشود، جوان‌های ما به طرف لاابالی‌گری و بی‌دینی سوق داده خواهند شد. دغدغه بیشتر آقایان هم روی این مسائل بود.

وی افزود: مسائل اقتصادی، سیاسی و نظامی هم مهم است ولی چون وظیفه اصلی روحانیت امر به معروف و نهی از منکر است بیشتر آقایان روی این مسائل فرهنگی تاکید داشتند. در گزارشی هم که به مقام معظم رهبری ارائه خواهد شد روی این مسائل تاکید می‌شود تا بلکه آقا تاکید بیشتری بفرمایند تا مسئولان عنایت ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشته باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به وضعیت آیت الله مهدوی کنی نحوه اداره جلسات خبرگان چگونه خواهد بود اظهار کرد: با توجه به آیین‌نامه داخلی در صورت نبود رئیس مجلس دو نایب‌رئیس حضور دارند و می‌توانند جلسات را اداره کنند. الان هم با توجه به شرایط آیت‌الله مهدوی کنی که امیدواریم خداوند به ایشان شفای عاجل عنایت کند، آیت‌الله هاشمی شاهرودی به عنوان نایب‌رئیس اول جلسات را اداره کردند.

این عضو خبرگان در پایان اظهار کرد: رسیدگی به دغدغه‌های مردم و اقداماتی که در زمینه سلامت انجام گرفته است از مسائلی بود که اعضای خبرگان در مورد آن از دولت تشکر کردند و در مورد مسائل فرهنگی که عنایت کمتری شده است، گلایه داشتند.

انتهای پیام

کد N483320