شهروند انگلیسی از ابولا جان سالم بدر برد

ابولا,پولی

لندن – ایرنا- ˈویلیام پولی ˈ شهروند انگلیسی که پس از ابتلا به ویروس خطرناک ابولا در سیرالئون، در بیمارستانی در شمال لندن تحت مراقبت های شدید پزشکی قرار داشت ، روز چهارشنبه پس از بهبودی کامل، از این بیمارستان مرخص شد.

به گزارش ایرنا، ویلیام پولی انگلیسی 29 ساله که بدنبال ابتلایش به ویروس ابولا از سیرالئون به انگلیس منتقل شده بود، در گفت وگو با خبرنگاران گفت که ˈبسیار خوش شانس بوده ˈ که توانسته است از این بیماری مهلک جان سالم بدر ببرد.

این شهروند انگلیسی که نخستین تبعه انگلیس است که به ویروس ابولا مبتلا می شود ، از 24 ماه آگوست در بخش ویژه بیمارستان ˈرویال فریˈ در شمال لندن تحت مداوا قرار داشت .

گفته می شود که برای درمان ویلیام پولی از داروی ˈ زی مپˈ که هنوز مراحل آزمایشگاهی و تجربی اش پشت سر می گذارد، استفاده شده است.

زی مپ که ترکیبی از آنتی بیوتیک هاست به پروتئین های سطح ویروس ابولا حمله می کنند و تا به حال این دارو برای درمان چند نفر از جمله دکتر ˈکنت برنتلیˈ، 33 ساله که در لیبریا به این ویروس مبتلا شده بود و اخیرا بهبودی یافت، استفاده شده است.

ویلیام پولی شهروند انگلیسی در زمانی که به صورت داوطلبانه در بیمارستانی در سیرالئون واقع در غرب آفریقا کار می کرد ، به ویروس ابولا مبتلا گردیده بود.

ابولا که یکی از خطرناک ترین بیماری های شناخته شده است، درحال حاضر درمان قطعی و یا واکسن ندارد و از طریق تماس مستقیم با ترشحات و مایعات بدن بیمار منتقل می شود.

این نگرانی وجود دارد که این بیماری بدلیل رفت و آمدها و تماس ها میان اتباع کشورهای جهان، از کشورهای آفریقایی به دیگر مناطق جهان نیز سرایت پیدا کند .

از زمان فراگیر شدن ویروس ابولا در اوایل سالجاری میلادی ، نزدیک به 3 هزار نفر در غرب آفریقا به این ویروس مبتلا شده اند که در حدود نیمی از آنها مرده اند .

اروپام ** 1** 1552 **1010
کد N483282