رایزنی ۴ ساعته عراقچی و مذاکره کننده فرانسوی گروه ۱+۵

ایسنا نوشت:

عراقچی در دیدار چهارساعته با طرف فرانسوی در گروه ۱+۵ درباره آخرین وضعیت موضوع هسته‌ای و موارد اختلاف دو طرف، گفت‌وگو کرد.

سیدعباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌الملی وزیر امور خارجه، روز گذشته (چهارشنبه) پس از شرکت در گفتگوهای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با کاترین اشتون سرپرست هیات ۱+۵ در بروکسل، برای انجام رایزنی‌های دوجانبه با طرف فرانسوی در بحث هسته‌ای به پاریس سفر کرد.

در این رایزنی که به مدت ۴ ساعت با نیکولا دو ریویر، مذاکره‌کننده فرانسوی در گروه ۱+۵ در محل وزارت امور خارجه انجام شد، آخرین وضعیت موضوع هسته ای و موارد اختلاف دو طرف، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار، دو طرف بر جدیت خود برای رسیدن به توافق دوجانبه تا تاریخ ۲۴ نوامبر تاکید کردند.

علاوه بر رایزنی‌های رسمی با طرف فرانسوی، عراقچی نشست جداگانه‌ای نیز با برخی سردبیران و خبرنگاران ارشد رسانه‌ها و هم‌چنین تعدادی از محققان فرانسوی داشت.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر هم‌چنین مصاحبه‌های جداگانه‌ای با تلویزیون فرانس ۲۴، رادیو بین‌المللی فرانسه و روزنامه اپینیون فرانسه درباره بحث هسته‌ای و تحولات منطقه انجام داد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان از دیدارهای دوجانبه ایران با اعضای ۱+۵ پیش از مذاکرات خبر داده بود.

این دیدار در حالی انجام گرفت که وزیر امور خارجه کشورمان در سفر اروپایی خود به بروکسل، لوکزامبورگ و ایتالیا به سر می‌برد و روز دوشنبه در بروکسل با کاترین اشتون، مذاکره‌کننده ۱+۵ با ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

23503

کد N483225