رییس مرکز سیاسی دانشگاه آمریکایی بیروت:

سرکوب داعش بدون تغییر نظام های پادشاهی هم پیمان با آمریکا غیرممکن است

دانشگاه آمریکایی بیروت,خاورمیانه

تهران - ایرنا - رییس مرکز سیاسی و اموربین الملل دانشگاه آمریکایی بیروت گفت: سرکوب گروه تروریستی داعش بدون تغییر حکومت های استبدادی و پادشاهی هم پیمان آمریکا در منطقه ممکن نیست.

به نوشته پایگاه خبری ˈالمصدرنیوزˈ، ˈرامی خوریˈ افزود: تروریست های داعش از زندان های کشورهای عربی به ویژه عربستان، مصر، اردن و تونس بیرون آمده اند.

وی ادامه داد: یافتن راهکاری برای مبارزه با آن ها به خصوص در کشوری مانند عربستان به دلیل مشترکات فکری که این تروریست ها با وهابیت دارند، کار آسانی نیست.

خوری به ضرورت سرکوب این گروهک های تروریستی اشاره کرد و گفت: تنها راه سرکوب و متوقف کردن آن ها، تغییر همه حکومت های پادشاهی هم پیمان با آمریکاست.

به گفته وی، پیچیده ترین پرسش این است که چرا حکومت های عربی اقدام به هماهنگی امنیتی رسمی برای متوقف کردن این گروه های تروریستی نمی کنند؟

رییس مرکز سیاسی و امور بین الملل دانشگاه آمریکایی لبنان تصریح کرد: تلاش هایی از سوی عراق، ایران و کردها برای این کار صورت گرفته است، اما حکومت های عربی برای مبارزه با این تروریست ها کم کاری می کنند.

خوری توضیح داد: این حکومت های دیکتاتوری در مبارزه با تروریست ها همانند ایجاد یک جامعه آزاد و مردمسالار که همه گروه های اجتماعی در آن مشارکت داشته باشند، ناتوان هستند.

گروه تروریستی داعش که با حمایت غرب و برخی از کشورهای عربی، جنایات بسیاری در سوریه و عراق مرتکب شده است اکنون به گفته دولتمردان غربی به عنوان خطری بالقوه برای حامیانش مطرح است.

خاورم**632**1486** 1144 **1010
کد N483223