پیام تسلیت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها به مناسبت درگذشت دکتر کاتوزیان

تسلیت

تهران - ایرنا- انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها با صدور بیانیه ای به مناسبت درگذشت استاد امیر ناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران ، فقدان وی را به عموم هم میهنان گرامی، خصوصا همسر و فرزندان گرامی ایشان و همکاران، حقوقدانان و دانشجویان تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، در بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها آمده است: رحلت استاد بزرگوار دکتر امیر ناصر کاتوزیان استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ضایعه سنگین و جبران ناپذیر برای کشور ما ، دانشگاهها و مراکز علمی و مجامع دانشگاهی است.

این بیانیه می افزاید: آن مرحوم در طول عمر پر برکت خود همواره در توسعه و بسط علم و دانش و آگاهی و تربیت نسلی از وارستگان و حقوقدانان تلاش کرده و سیرۀ علمی و عملی او مایۀ تربیت نسل وارسته ای در دانشگاهها بوده است.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها در این بیانیه ادامه داده است: از عموم مردم به ویژه دانشگاهیان و حقوقدانان انتظار می رود برای تجلیل از مقام شامخ علم و فضیلت، در مراسم تشییع پیکر پاک آن استاد فقید شرکت کنند.

مراسم تشییع پیکر دکتر کاتوزیان روز پنجشنبه 9 صبح در دانشگاه تهران برگزار می شود و نیز مراسم ترحیم وی روز یکشنبه 16 شهریور از ساعت 17 تا 19 در مسجد دانشگاه خواهد شد.

امیر ناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران صبح سه شنبه در سن هشتاد و هفت سالگی بر اثر ذات الریه در گذشت.

این استاد برجسته حقوق از چندی پیش به دلیل بیماری ذات الریه در بیمارستان تهران کلینیک بستری شد.

وی نخستین دانشجوی ایرانی بود که موفق به اخذ مدرک دکترای حقوق در ایران و دانشگاه تهران شد.

استاد کاتوزیان همچنین جزو نویسندگان پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و نویسنده کتب دانشگاهی در رشته حقوق مدنی است.

پیکر استاد ناصر کاتوزیان قرار است صبح پنجشنبه از مقابل دانشکده حقوق دانشگاه تهران تشییع شود.

ناصر کاتوزیان در 1306 خورشیدی در تهران متولد شد و در سال 1339 با دفاع از رساله دکتری خود با عنوان «وصیت» به اخذ عنوان دکتری حقوق نایل شد.

سیام**9012 **1449
کد N483195