پادشاه عربستان 10 میلیون دلار به مبارزه با تروریسم در آفریقا اختصاص داد

دبیرکل سازمان همکاری‌ اسلامی اعلام کرد: پادشاه عربستان 10 میلیون دلار به حمایت از مبارزه با تروریسم در آفریقا اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه برنامه، ایاد امین مدنی، دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی امروز (چهارشنبه) در سخنرانی در اجلاس شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا درباره تروریسم در این قاره که در شهر نایروبی، پایتخت کنیا برگزار شد این خبر را اعلام کرد.

وی گفت: به توصیه ملک عبدالله، پادشاه عربستان قرار است 10 میلیون دلار آمریکا از طریق سازمان همکاری‌های اسلامی در حمایت از مبارزه با تروریسم در آفریقا اختصاص پیدا کند.

سازمان همکاری‌های اسلامی اعلام کرد: حمایت مالی عربستان شراکت سازمان همکاری‌های اسلامی و اتحادیه آفریقا درمبارزه با تروریسم را تقویت می‌کند.

دراین نشست بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در پیامی که از طریق مدیرکل دفتر سازمان ملل درنایروبی قرائت شد گفت: تعداد هرچه بیشتری از کشورهای آفریقایی دستخوش تروریسم وافراط گری خشونت‌آمیز می‌شوند و تروریست‌ها بزرگترین چالش را ایجاد می‌کنند.

در این میان ادریس دبی، رئیس جمهوری چاد که رئیس شورای امنیت و صلح اتحادیه آفریقا است قدردانی این شورا از ملک عبدالله را اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N483085