با موضوع معاضدت قضایی متقابل؛

کارگاه آموزشی همکاری‌های قضایی بین المللی برگزار شد

سیاسی

کارگاه آموزشی همکاری‌های قضایی بین‌المللی با موضوع معاضدت قضایی متقابل در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، علیرضا ساعدی مدیرکل امور بین‌الملل قوه قضاییه در این کارگاه آموزشی اظهارکرد: این برنامه با هدف آشنایی با روش‌های همکاری بین المللی به ویژه در زمینه استرداد مجرمین و معاضدت قضایی بین المللی تدارک دیده شده است.

وی افزود: تاکنون 5 نمونه از این کارگاه آموزشی در استان‌های مرزی کشور برگزار شده و امروز کرمانشاه میزبان ششمین دوره از این کارگاه هاست.

مدیرکل امور بین‌الملل قوه قضاییه اظهار کرد: در طول برگزاری این کارگاه آموزشی دو روزه، سخنرانان با توجه به تخصص شان مطالبی را مرتبط با موضوع همکاری‌های قضایی بین المللی ارائه می دهند.

ساعدی تصریح کرد: مباحثی که در این کارگاه دو روزه مطرح می‌شود عمدتا در خصوص استرداد مجرمین، چگونگی تنظیم درخواست قضایی بین المللی، آشنایی با پلیس بین المللی (اینترپل) و ... است.

این مقام مسئول در قوه قضاییه گفت: آشنایی با واحد اطلاعات مالی وزارت امور اقتصاد و دارایی که وظیفه مقابله با پولشویی در کشور را دارد از دیگر برنامه های این کارگاه آموزشی دو روزه است.

وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه آموزشی قضات، دادستان ها و کارکنان قضایی استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، کردستان و همدان حضور دارند.

کارگاه آموزشی دو روزه همکاری‌های قضایی بین المللی طی امروز و فردا (12 و 13) شهریور ماه در محل هتل پارسیان کرمانشاه در حال برگزاری است.

انتهای پیام

کد N483055