مقتدی صدر: ممنوعیت فعالیت حزب بعث از اصول ماست

عراق

رهبر جریان صدر با بیان اینکه ممنوع الفعالیت کردن حزب بحث از اصول این جریان است، از دولت جدید خواست تا در خصوص مجرم دانستن حزب تروریستی و طاغوتی بعث وارد عمل شود و در اجرای این امر کوتاهی نکند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، مقتدی صدر، رئیس جریان صدر عراق در پاسخ به سوال مطرح شده از سوی یکی از کارمندان هیات دادخواهی و عدالت در خصوص اوضاع آشفته کنونی عراق و طرح مساله مجرم ندانستن و ممنوع الفعالیت نکردن حزب بعث از سوی برخی سران سیاسی به عنوان شرطی برای تشکیل دولت جدید مطرح شده، گفت: اصول ما نه تنها مجرم دانستن حزب بعث است بلکه ما این حزب را حزبی تروریستی و طاغوتی می‌دانیم.

مقتدی صدر اظهار کرد: دولت جدید باید طبق اصول مطرح شده وارد عمل شود و در انجام این امر کوتاهی نکند.

پیشتر پارلمان بین المللی امنیت و صلح اعلام کرد که سعی دارد در خصوص مجرم دانستن حزب انحلال یافته بعث و گروه‌های ترویستی در عراق و سوریه قطعنامه‌ای را صادر کند و همواره بر حمایت از تمام قربانیان تروریسم تاکید می‌ورزد.

هدف از اجرای قانون ممنوع الفعالیت کردن حزب بعث و گروه‌های تروریستی و تکفیری که به پارلمان ارائه شد این است که به حزب بعث اجازه داده نشود به بهانه شرایط مناسب برای فعالیت احزاب مختلف در عراق، بار دیگر به قدرت و حیات سیاسی بازگردد و احزاب و سازمان‌های سیاسی را که افکار مخالف با اصول دموکراسی مطرح می‌کنند ممنوع الفعالیت باشند.

انتهای پیام

کد N482969