توضیحات جلالی درباره حاشیه نگاری های غیرمستند پیرامون استیضاح وزیر علوم

جلالی

تهران-ایرنا- رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در خصوص حاشیه نگاری های برخی سایت ها درباره جلسه استیضاح فرجی دانا وزیر سابق علوم توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از فراکسیون رهروان مجلس، کاظم جلالی در متن توضیحات خود آورده است: اخیرا در سایت جهان نیوز وابسته به زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مطلبی تحت عنوان «ناگفته های استیضاح وزیر علوم» خواندم که برایم بسیار تعجب آور بود.

وی ادامه داد: این سایت در خصوص جلسه استیضاح وزیر علوم چنین آورده است: «گفته شده کاظم جلالی از طرف لاریجانی مأموریت داشته تا در طول مذاکرات مجلس به رایزنی و ارزیابی خود ادامه دهد و سرانجام پس از نقطه نظرات موافقان و مخالفان استیضاح و نظرات وزیر، جلالی به رییس مجلس اعلام می کند که احتمال رأی آوردن استیضاح 50 – 50 است. اینگونه بود که لاریجانی در پایان جلسه آن موضع حمایت گرانه را نسبت به وزیر گرفت و با پیشنهاد تلویحی برکناری دو معاون وزیر، خواستار حفظ او شد که این اظهار نظر برای وی هزینه های زیادی داشت. گفته می شود که لاریجانی در میانه جلسه، کرسی ریاست را برای مذاکره تلفنی با رئیس جمهور ترک کرده است».

جلالی با اشاره به این که خواندن این ناگفته ها مرا به یاد خاطره ای از دوران دانشجویی انداخت اظهار داشتˈ در آن زمان کتابی به نام «خواجه تاجدار» را می خواندم که مولف آن یک نویسنده بیگانه و مترجم آن آقای ذبیح ا... منصوری است. این کتاب به ظاهر در باره زندگی آقا محمدخان قاجار است.

وی یادآور شد: در این کتاب حتی به خواب هایی که آقا محمدخان قاجار دیده بود، یا سخنان در گوشی که با افراد مختلف داشت و حتی فراتر از این ها به منویات، افکار و آرزوهایی که در ذهن آقا محمدخان می گذشت، به شکل دقیقی اشاره شده است و انسان با خواندن این کتاب متعجب می شود که این نویسنده خارجی کیست که از کودکی آقا محمدخان تا مرگ او همانند یک همزاد، در کنار او می زیسته و این گونه بر ریزترین زوایای زندگی او مسلط بوده است.

جلالی ادامه داد: این سوال مدت ها در ذهن من بود تا اینکه یک روزی آن را با یکی از اساتید برجسته تاریخ در کلاس درس مطرح کردم. وی گفت: ذبیح ا... منصوری یک رمان نویس است و قصه و داستان را در قالب تاریخ می نگارد و از آن جا که او بر این باور بود که کتب مولفان خارجی از بازار فروش بهتری برخوردار است لذا اسامی خارجی غیرواقعی را جعل می کرد و بر روی کتب خود می گذاشت؛ حتی این استاد اذعان کرد که من خود مقاله ای 25 صفحه ای نوشته بودم که بعدها دیدم آقای منصوری آن را در قالب چند صد صفحه بازنویسی کرده است!

جلالی در ادامه این توضیحات بیان می کند: با خواندن ناگفته های استیضاح وزیر سابق علوم، ناخودآگاه به یاد کتاب «خواجه تاجدار» و چگونگی رمان نویسی نویسنده یاد شده افتاد.

وی ادامه داد: در این ناگفته ها، اشاره شده که رییس مجلس از من خواست تا فضاسنجی کرده و ببینم آرای موافقین و مخالفین در چه وضعیتی است، من نمی دانم دوستان حاشیه نویس از کجا به چنین دریافتی دست یافته اند و کدام دستگاه استخباری قوی توانسته به چنین کشف بزرگی نایل شود. این دوستان در ادامه مطلب خود اضافه کرده اند که بنده، در لحظات پایانی جلسه استیضاح به ریاست مجلس گفته ام که آرای موافقین و مخالفین استیضاح، 50-50 است، در حالیکه اگر فیلم های مجلس نیز بازبینی شود، مشخص می شود که بنده در زمان های نزدیک به پایان استیضاح، مراجعه ای به لاریجانی نداشتم.

جلالی در این توضیحات بیان می کند: از طرف دیگر، نزدیکی آرای موافقین و مخالفین استیضاح، چنان امر روشنی بود که نیازمند فضاسنجی و یا اظهارنظر از طرف بنده نبود زیرا در گفت و گوهای نمایندگان اعم از موافق و مخالف، مبهم بودن نتیجه استیضاح و نزدیک بودن آرا به هم مشهود بود.

وی یادآور شد: اما نکته قابل تامل این جاست که بر فرض که اینجانب گفت و گویی خصوصی یا به تعبیر عامیانه درگوشی با لاریجانی داشته ام، برادران عزیز متولی سایت جهان نیوز، از کجا و به چه طریقی مضمون این گفت وگوی اختصاصی را شنود کرده اند؟ آیا در وجود ما دستگاه شنود کار گذاشته اند؟ و اما جالب تر از اینها، نیت خوانی این دوستان است که ذهن جناب آقای دکتر لاریجانی را خوانده اند که او پس از این سخن درگوشی شنود شده جعلی، نتیجه گرفته اند و سریعا ماشین حساب ذهن رییس محترم مجلس فعال شده و برای سنگین کردن کفه رای مخالفین استیضاح، آن جملات را بیان کرده اند؟

جلالی در ادامه توضیحات خود بیان می کند: معمولا رییس مجلس در بین جلسه علنی جهت تنفس و یا انجام برخی از ملاقات ها به دفتر خود می رود و جلسه را نواب رییس اداره می کنند. آن روز نیز رییس مجلس جهت تنفس دقایقی را به دفتر خود مراجعه کرده اند و باز هم نمی دانم که در جریان استراحت و تجدید وضوی رییس مجلس، متولیان سایت جهان نیوز چگونه به چنین کشف تاریخی و بزرگی دست یافته اند که رییس مجلس و رییس جمهور در آن فاصله با یکدیگر در خصوص استیضاح، گفت وگوی تلفنی داشته اند.

وی در ادامه می افزاید: البته بر خوانندگان تیزهوش پوشیده نیست که در آن لحظات، رییس جمهور در مراسم استقبال مردم شریف اردبیل و یا احیانا در حال سخنرانی برای مردم آن دیار بود.

جلالی ادامه داد: ما اصولگرا هستیم و اتفاقا مشکل ما با بخشی از مدعیان اصولگرایی و بولتن نویسان در همین جاست که آنان با عمل خود نشان می دهند که برای اهداف بزرگی چون صیانت از انقلاب اسلامی و ارزش های دینی می توان از هرگونه ابزار کثیف، غیراخلاقی و یا حتی بالاترین و نابخشوده ترین گناه یعنی دروغ، در جهت حذف و خدشه دار کردن رقیب استفاده کرد و این همان میراثی است که ایدئولوژی ورشکسته مارکسیستی-ماکیاولیستی از آن با عنوان پرطمطراق «هدف وسیله را توجیه می کند» یاد می کرد.

رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس در ادامه توضیحات بیان می کند: بی تردید تماس تلفنی رییس مجلس با رییس محترم جمهور در روز استیضاح نه تنها کذب محض است، بلکه بر اساس اطلاعات مستند و دقیق، آن دو بزرگوار حتی در روزهای منتهی به استیضاح نیز هیچ گونه تماس تلفنی نداشته اند و حضوری نیز همدیگر را ندیده اند و به تعبیر دقیق تر در خصوص موضوع استیضاح هیچ گونه گفت وگوی حضوری و یا تلفنی بین آن دو صورت نگرفته است.

وی افزود: نکته دیگر این که چند جمله پایانی لاریجانی در واکنش به مطالب مطرح شده مبنی بر واگذاری امر در مورد چند مسئول وزارت علوم از طرف فرجی دانا به ایشان و همچنین یادداشت جهانگیری مبنی بر تایید و تاکید بر گفته وزیر سابق علوم در این مورد بود و چنانکه دیدیم لاریجانی قبلا بدون هیچ گونه محافظه کاری و ذره ای تردید خواستار برکناری آنان شده بود که اتفاقا این گفته آخر با یک رویکرد احتیاط آمیز بیان شد.

جلالی ادامه داد: بدیهی است اگر فرجی دانا 10 رای مورد نیاز را کسب می کرد و همچنان وزیر علوم بود، لابد همین برادران امروز خواهان عملی شدن وعده وزیر می شدند و اگر آن چند جمله را لاریجانی مطرح نمی کرد، بر فرض بقاء وزیر و باقی ماندن معاونین، بازهم کاسه و کوزه را بر سر لاریجانی می شکستند و می گفتند ما از قلب لاریجانی خبر داشتیم و کشف کرده بودیم که او موافق باقی ماندن این معاونین در وزارت علوم بود.

وی در ادامه توضیحات بیان می کند: سخن به درازکشید و اگرچه دروغ ها و خیال پردازی های دیگری نیز در ناگفته های حاشیه استیضاح از جمله دو جلسه ای که هیات رییسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با وزیر سابق علوم داشته است، وجود دارد که اکنون از ذکر آن ها اجتناب می کنم و صد البته که ما ناگفته های بسیاری از رفتار، کردار و قدرت طلبی عده ای معدود داریم که فعلا در مورد آنها لب فرو می بندیم و در زمان مناسب چنانچه ضرورت ایجاب کند آن ناگفته های مبتنی بر صداقت و مستند را خواهیم گفت.

جلالی خاطر نشان کرد: سخن آخر آنکه عده ای با انحصارگرایی تام و استفاده از ابزارهای خلاف شرع و انصاف و وجدان هر روز درصدد تخطئه دیگرانند و صد افسوس و تاثر و تاسف که همه این رفتارها از عصبانیت ناشی از باختن قافیه گردونه قدرت به نام اصولگرایی و دفاع از ارزش های دینی و انقلابی نشات می گیرد.

سیام**9121 **1449
کد N482950