محسنی‌اژه‌ای:

قوه قضاییه زمانی افتخار می‌کند که کمترین زندانی را داشته باشد

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

معاون اول قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه زمانی به فعالیت و اقدامات خود افتخار می‌کند که کمترین تعداد زندانی را داشته باشد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه زمانی به فعالیت و اقدامات خود افتخار می‌کند که کمترین تعداد زندانی را داشته باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در مراسم تودیع ومعارفه رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه جابه جایی مدیران کاری پسندیده و ضروری است، افزود: در حال حاضر وضعیت امنیتی استان فارس بر اساس آمار مناسب است اما در برخی از بخشها نیاز به تلاش و فعالیت بیشتری است.

وی با تاکید بر اینکه به نظر و تصمیمات برای جابه جایی مدیران باید احترام گذاشته شود، افزود: گردش مدیران کاری پسندیده است زیرا به ارتقا و رشد مجموعه کمک می کند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه نظام اسلامی وظیفه های مختلفی دارد، گفت: ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی، عدالت برای همه آحاد جامعه، ایجاد امنیت و آرامش را فراهم کند و تمامی فرصت ها را به طور عادلانه در جامعه تقسیم کند که این مهم بخشی از وظایف قوه مجریه است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: قوه قضائیه متولی ایجاد عدالت، تحقق عدالت و نظارت بر اجرای قوانین است و همه می دانند که اگر قانون به درستی در جامعه اجرایی شود هیچگونه مشکلی بروز نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار باشد هر کسی به سلیقه خود عمل کند و قانون را مد نظر قرار ندهد جامعه ضرر می کند، بیان کرد: در این خصوص باید قانون بدون کم و کاست اجرایی شود زیرا در صورت عدم اجرای دقیق قوانین مشکلاتی ایجاد میشود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مجازات مجرمین باید به اندازه ای باشد که هیچکس به خود اجازه تخلف ندهد، اگر مجرمین و متجاوزین احساس کنند که تاوان سنگینی برای تخلف خود خواهند پرداخت هیچگاه به دنبال جرم و انجام کارهای غیرقانونی نخواهند رفت و از طرفی جامعه نیز امیدوار می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت تکنولوژی گفت: هیچگونه مخالفتی با تکنولوژی و پیشرفت نداریم و باید بیشترین بهره برداری را از تکنولوژی های روز دنیا داشته باشیم و معتقد هستیم که پیشرفت های امروز و تکنولوژی های جدید باید در اختیار مردم قرار گیرد امازیرساخت های آن باید فراهم باشد.

وی تاکید کرد: تکنولوژی را باید پاک، بومی و ملی در اختیار مردم قرار داد و وزارتخانه های مربوطه نیز مکلفند زیرساخت های این گونه تکنولوژی را فراهم کنند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه اطلاع رسانی به موقع می تواند جوانان و مردم را از خطرات دور کند، ادامه داد: دستگاهها و وزارتخانه های مربوط باید همانگونه که زیرساخت ها را درست می کنند در بحث اطلاع رسانی نیز فعالیت های موثری داشته باشند زیرا باید مردم را از خطرات مطلع کرد وهمچنین باید نسبت به بومی سازی زیرساخت‌ها اقدام کنند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در این خصوص که مردم باید از پیشرفته ترین امکانات دنیا استفاده کنند هیچگونه شکی نداریم اما این را هم گفته ایم که باید پیوست فرهنگی و امنیتی به همراه این تکنولوژی ارائه و استفاده شود تا سلامت جامعه با مشکل مواجه نشود.

سخنگوی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موقعیت امروز باید مدنظر قرار داده شود، گفت: امروز در دنیای اسلامی تنفس می کنیم و زیر پرچم ولایت زندگی می کنیم در حالیکه تمام حق در مقابل تمام باطل قرار گرفته است.

وی افزود: طی سه سال گذشته همه استکبار جهانی و ارتجاع منطقه دست به دست هم دادند تا مقاومت در سوریه، لبنان و غزه را به زانو دربیاورند اما مقاومت در تمامی این مراحل پیروز شد و این چیزی نیست به غیر از اقتدار جمهوری اسلامی ایران زیرا جمهوری اسلامی به عنوان یک الگوی بزرگ مطرح شده است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه مذاکره و دیپلماسی راه حل مقابله با ستمگر نیست، تاکید کرد: همه می‌دانند که برابر ظلم و ستم نمی شود مذاکره و دیپلماسی را قرار داد. هر چند که این هم از راه های موجود است اما مقاومت و ایستادگی راه موفقیت در مقابل ستمگران است.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه وظیفه هر جامعه ای فراهم کردن بهداشت روحی و روانی افراد در کنار دیگرمسائل است، بیان کرد: وظیفه هر حکومت و حکومت نظام اسلامی فراهم ساختن زمینه های رشد و تعالی برای همه انسان هاست و حکومت اسلامی نیز وظیفه دارد بستری را فراهم کند تا همه انسان های حق طلب بتوانند استعداد و کمال خود را شکوفا کنند.

وی تصریح کرد: اخلاق در جامعه از اولویت های مهم است و وظیفه حکومت اسلامی فراهم کردن تمام زمینه های حسن اخلاق و برطرف کردن موانعی است که باعث می شود اخلاق و فرهنگ جامعه خدشه دار شود.

وی همچنین خطاب به رئیس کل جدید دادگستری استان فارس از اوخواست که با مجموعه ها تعامل داشته باشد و تاکید کرد: زمانی باید افتخار کرد که کمترین تعداد پرونده وشکایت را داشت از این روضروری است رئیس کل جدید دادگستری استان با دیگر مجموعه ها برای برقراری امنیت وهمچنین پیشگیری از وقوع جرم تلاش کند.

محسنی اژه‌ای اظهار کرد: همچنین باید کرامت افراد در حد اعلی حفظ شود تا آرامش و امنیت در تمامی حوزه ها ایجاد شود.

رئیس کل سابق دادگستری استان فارس با اشاره به وضعیت مطلوب امنیت در استان فارس گفت: طی این مدت اقدامات زیادی برای برقراری امنیت در این استان انجام و وضعیت امنیت در فارس بهبود یافت.

ذبیح الله خداییان گفت: اگر در حوزه امنیت طی این مدت توفیقاتی حاصل شده نتیجه تلاش تمامی بخش ها بوده است.

رئیس کل جدید دادگستری استان فارس با تاکید بر اینکه ارتقای وضعیت امنیت در دستورکار است، گفت: مجموعه قضایی استان فارس مانند گذشته ارتقای امنیت را در دستورکار خود داشته و دارد.

علی القاصی مهر افزود:در این خصوص نیز با هماهنگی بین مجموعه ها اقدامات زیادی برای افزایش امنیت در این استان انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: تکریم ارباب رجوع، برخورد با عوامل بروز فساد اداری، تلاش در حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیز از موضوعاتی است که در دستور کار است.

در این آیین از دکتر ذبیح الله خدائیان تقدیر و علی القاصی مهر به عنوان رئیس کل دادگستری استان فارس معرفی شد.

انتهای پیام

کد N482886