آیت‌الله علوی‌گرگانی:

تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها همت جدی مسئولان را می‌طلبد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,تفكيك جنسيتي

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تاکید بر لزوم اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها گفت: اگر این نوع برنامه‌ها در دانشگاه‌ها اجرا شود، قطعا بیشتر مشکلات اخلاقی و اجتماعی برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار رئیس دانشگاه علمی کاربردی قم، با اشاره به جامعیت دین اسلام، گفت: اگر انسان به مبانی و آموزه‌های اسلامی عمل کند، به سعادت خواهد رسید.

وی انحرافات اجتماعی و اخلاقی را نشانه دوری از ارزش‌های اسلام دانست و بر ضرورت توجه جامعه به ویژه جوانان به دستورات اسلام تاکید کرد.

وی در ادامه به مسئله تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: اگر این نوع برنامه‌ها در دانشگاه‌ها اجرا شود، قطعا بیشتر مشکلات اخلاقی و اجتماعی برطرف خواهد شد، البته تحقق این مهم که رضایت خدا و اهل بیت (ع) را نیز به همراه خواهد داشت، نیازمند اراده و همت جدی مسئولان است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، علوی‌گرگانی، وجود مشکلات اجتماعی و افزایش آمار طلاق را نشأت گرفته از فرهنگ غرب دانست و ادامه داد: بدون تردید دشمنان با اجرای برنامه‌های مدون، به دنبال این مسئله هستند که دانشگاه‌ها و جوانان به سمت انحرافات حرکت کنند. مسئولین باید با برنامه‌ریزی دقیق این نقشه شوم را خنثی کنند.

این مرجع تقلید همچنین به موضوع اشتغال زنان در ادارات اشاره کرد و گفت: زنان باید اهتمام ویژه‌ای به تربیت دینی فرزندان داشته باشند و آن را در اولویت قرار دهند تا جامعه سالمی داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N482859