توضیحات وزیر کشور درباره انتخابات شورای شهر و تلاش داعش برای نفوذ به ایران

وزير کشور,وزارت كشور,عبدالرضا رحماني فضلي

وزیر کشوردر مورد مباحثی مبنی بر تلاش داعش برای نفوذ به مرزهای کشور گفت: همجواری ایران با دو کشور ناپایدار و بی‌ثبات افغانستان و پاکستان در شرق و عراق در غرب ما را متاثر از این ناپایداری‌ها خواهد کرد. از جمله در حوزه قاچاق مواد مخدر و اشرار و گروه‌های دیگری است که قصد سوء‌استفاده از این شرایط را دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رحمانی فضلی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با اشاره به این‌که «گروه‌ها و فرقه‌هایی در بیرون از مرزهای ایران هستند که همواره مخالفت و عقده‌ای نسبت به ایران دارند»، اظهار کرد: این مخالفت را در تبلیغات‌شان به صورت آشکار نشان می‌دهند اما این‌که چقدر مؤثر باشند و بتوانند در کشور ما نفوذ داشته و اثرگذاری کنند، مواردی را نداشته‌ایم البته در حوزه فضای مجازی فعالیت‌هایی را برای برقرای ارتباطات در این طرف مرز انجام می‌دهند.

وی افزود: نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی ما کاملاً به اوضای مرزها مسلط هستند و به‌خصوص در منطقه غرب ما آمادگی کامل در جوار مرز داریم و نیروهای‌مان را مستقر کردیم، پس اگر بخواهد اقدامی خطوط قرمز ما را در مناطق مرزی تهدید کند، بدون هیچ معطلی اقدام خواهیم کرد، چون امنیت داخلی‌مان را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که «خوشبختانه وضعیت در عراق به نفع دولت مرکزی است و اجماع مردم پیش می‌رود» گفت: اتحاد و یکپارچگی پیش‌ آمده در داخل عراق را شاهد هستیم و از طرف دیگر با فهم و درک کشورهای منطقه با مقوله داعش به عنوان یک فرقه خطرناک مواجه هستیم و آمریکا هم متوجه این موضوع شده است؛ بنابراین همه به دنبال کنترل و مدیریت آن هستند که البته ایران نقش بسیار سازنده‌ای در این مسئله داشته است.

وزیر کشور درباره نتیجه انتخابات شورای شهر و طرح موضوع عدم حمایت دولت از گروه‌های اصلاح‌طلب گفت: دولت از کسی در انتخابات شورای شهر حمایت نمی‌کند؛ چراکه اساس این کار نادرست است.

وی با بیان این‌که «شورای شهر یک نهاد دموکراتیک و مدیریتی برخواسته از رأی مردم است» گفت: طبیعی است در انتخابات شورای شهر همه جریان‌های سیاسی برای تاثیرگذاری بیشتر در هیات رئیسه تلاش کنند و این بار نتایج به گونه‌ای بود که آقای چمران رأی آورد و وزارت کشور هیچ برنامه و نظری در این رابطه نداشته و در آینده هم نخواهد داشت یعنی این‌طور نیست که در انتخابات مجلس هم دولت بخواهد دخالت کند چون ما در وزارت کشور باید بسترساز و زمینه‌ساز برگزاری و اجرای انتخابات صحیح و سالم باشیم.

ادامه دارد...

کد N482733