وزیر کشور:

گزینه معاون سیاسی در حال بررسی است/ تغییرات در شورای شهر طبیعی است

دولت,وزیر کشور

تهران- ایرنا- وزیر کشور با بیان این که معاونت سیاسی وزارت کشور، معاونت بسیار مهم، حساس و تاثیرگذاری است، گفت: برای انتخاب معاون جدید سیاسی به گزینه هایی رسیده ایم که باید با دولت و رییس جمهوری هماهنگ شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی این مطلب را پس از جلسه چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد .

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره عدم حمایت دولت از اصلاح طلبان در شورای شهر تهران گفت: قرار نیست دولت در انتخابات داخل شورای شهر از کسی حمایت کند و اساس این اقدام نادرست است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: شورای شهر یک نهاد دموکراتیک و مدیریتی برخاسته از بطن مردم است که هیات رییسه آن براساس رای انتخاب می شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از این نشست خبری به آماده کردن مقدمات تدوین برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: عقب افتادگی تاریخی در حوزه توازن و تعادل در مناطق داریم که به دهه 40 برمی گردد، به هر حال تجلی این عقب افتادگی ها در اقدامات و برنامه ها در حوزه اجتماعی و منطقه ای خود را نشان می دهد.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: ما با مشکلات و مباحثی در مناطق از جمله عقب افتادگی توسعه ای، فقر عمومی، مهاجرت ها، حاشیه نشینی در کنار شهرهای بزرگ و بیکاری و انواع بزه ها و ناهنجاری ها روبرو هستیم که دلایل مختلفی دارد.

رحمانی فضلی توضیح داد: یکی از دلایل اصلی این عقب افتادگی ها، عدم توجه به مناطق و رعایت توازن و توسعه پایدار است که پیش از این در شورای اجتماعی بررسی و با جمع بندی نظرات تمام دستگاه ها، امروز در دولت مطرح کردیم.

وزیر کشور اظهار امیدواری کرد: وزارت کشور در برنامه ششم توسعه به نحوی تاثیر گذار باشد که براساس آن مناطق به توسعه یافتگی پایداری برسند.

خبر در حال تکمیل شدن است.

سیام(3)1429*9012
کد N482631