۰

شمخانی: نظام سلطه به دنبال راهبرد مزمن‌سازی روند بی‌ثباتی در جهان اسلام است

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با حضور در شانزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری، آخرین تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی را در سطح منطقه و حوزه بین‌المللی تشریح کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شمخانی با اشاره به برنامه‌ریزی گسترده و بلندمدت غرب برای مقابله با موج بیداری اسلامی به عنوان تنها عامل محدودسازی راهبردهای نظام سلطه، اظهار کرد: گروه‌های تروریستی تفکیری که معتقد به هیچ آیین و مذهبی نیستند، ابزار اصلی مقابله با بیداری اسلامی هستند.

او با تشریح راهبرد غرب برای ایجاد فرسایش در سرمایه‌های مادی و انسانی جهان اسلام و ایجاد زمینه برای درگیر کردن مسلمانان در داخل سرزمین‌های اسلامی، افزود: نظام سلطه به دنبال تحقق راهبرد مزمن‌سازی روند بی‌ثباتی در جهان اسلام و از میان بردن انسجام قدرت‌آفرین در میان مسلمانان است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را لنگر ثبات و تنها عامل موفق نشدن رویکرد نظام سلطه برای ایجاد تغییرات جهشی در جغرافیای سیاسی منطقه عنوان کرد و افزود: ولایت فقیه، مردم‌سالاری دینی و وحدت ملی عوامل اصلی و بنیادین استقلال، ثبات، امنیت و اقتدار کشور است.

شمخانی رفتار ضدانسانی و خشن تروریست‌های تکفیری را مبتنی بر برنامه مخدوش‌سازی چهره اسلام و مسلمانان در جهان و ایجاد انفعال راهبردی در مقابله با اهداف نظام سلطه عنوان کرد و اظهار کرد: بی شک تبلیغ و تبیین غیرواقعی از اسلام فراهم‌کننده فرصت استثنایی برای رژیم صهیونیستی در مسیر کشتار بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم فلسطین و کاهش انگیزه افکار عمومی برای مقابله با جنایت‌های این رژیم جعلی و خونخوار است.

وی پیروزی غرورآفرین جبهه متحد اسلام در فلسطین، سوریه و عراق که منبعث از ارزش‌های والای اسلام ناب محمدی (ص) است را دلیل روشنی بر ناکامی و هزیمت جبهه استکبار عنوان کرد و افزود: تغییر آشکار و شیادانه مواضع غرب و به ویژه آمریکا که بزرگ‌ترین حامی و پشتیبان گروه‌های تروریستی است و تلاش آنان برای همراه نشان دادن خود در مبارزه با تهدیدات فزآینده تروریست‌های تکفیری مهم‌ترین دلیل شکست برنامه‌های آنان در منطقه است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.