در نشست خبرگان رهبری مطرح شد:

انتقاد از برخی کنسرت‌های موسیقی، تئاترها و چاپ برخی کتب

سایر حوزه ها

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری از برگزاری برخی کنسرت‌های موسیقی، تئاترها و چاپ برخی کتب انتقاد و از مسؤولین و بویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست با تجدیدنظر، نظارت بیشتری در کیفیت برگزاری این گونه برنامه‌ها داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی، نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در سخنانی درباره فرهنگ و بروز برخی مفاسد در حوزه فرهنگ گفت: از آنجا که اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی بر مقوله فرهنگ و ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی و مبارزه با مظاهر فساد و تباهی تأکید کرده، حاکمیت وظیفه دارد بسترهای مناسب را برای رشد معنوی مردم جامعه فراهم آورد.

وی همچنین افزود: به اتفاق نظر فقها امر به معروف و نهی از منکر، سه مرحله دارد که مرحله اول آن لسانی است که شامل راهنمایی، استدلال، موعظه، کار فرهنگی، پاسخگویی به سؤالات، سخنرانی، قلم و... می‌باشد. اما این فریضه یک مرحله یدی و فیزیکی هم دارد که کار حاکمیت است و حکومت اسلامی موظف است برای مبارزه و ریشه‌کن کردن مفاسد و لو با زور و قدرت اقدام نماید.

نماینده اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه از برگزاری برخی کنسرت‌های موسیقی و تئاترها و چاپ برخی کتابها انتقاد و از مسؤولین و بویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست با تجدیدنظر، نظارت بیشتری در کیفیت برگزاری این گونه برنامه‌ها داشته باشد به گونه‌ای که با ارزش‌های اخلاقی و اصل سوم قانون اساسی همخوانی داشته باشد.