روزنامه خبر ترک:

صدها جوان از قونیه ترکیه به تروریستهای داعش پیوسته اند

داعش,قونیه

آنکارا - ایرنا - روزنامه ˈخبرترکˈ ترکیه روز چهارشنبه فاش کرد: صدها نفر از جوانان شهر ˈقونیهˈ به صف نیروهای تروریستی ˈداعشˈ پیوسته اند .

به گزارش ایرنا از آنکارا، خبرترک این مطلب را به نقل از یک امام جماعت بازنشسته ساکن این شهر که فرزندش به نیروهای داعش ملحق شده بود، عنوان کرد.

به نوشته این رسانه، امام جماعت بازنشسته که نامی از وی فاش نشده، 21 روز پس از این که فرزندش منزل را ترک و در صف نیروهای داعش در سوریه جای گرفت، وی را پیدا و مجددا به قونیه بازگرداند.

این فرد با عنوان این که نیروهای داعش به افرادی که به این گروه ملحق می شوند، کمک های نقدی فراوانی می کند و حتی بدیهی های آن ها را می پردازند، گفت: از قونیه صدها نفر در صف نیروهای داعش جای دارند و تاکنون ده ها نفر نیز تنها از این شهر کشته شده اند.

به گفته این امام جماعت بازنشسته، چندین گروه مختلف وابسته به داعش در مناطق روستایی قونیه به جذب نیرو اشتغال دارند و هر روز تنها از قونیه ده ها نفر برای جنگ در سوریه در صف تروریستها قرار می گیرند.

مساله اعزام نیرو از ترکیه برای جای گیری در صف نیروهای افراطی در سوریه در سال های اخیر بارها از سوی احزاب سیاسی مخالف دولت ترکیه در مجلس ملی این کشور مطرح شده است.

احزاب مخالف ترکیه می گویند که در طول سال های اخیر هزاران نفر از ترکیه به سوریه عزیمت و در صف نیروهای افراطی جای گرفته اند.

خاورم**2012**7074**1651
کد N482518