امیر حاتمی:

می‌توانیم هر نقطه تهدید‌کننده‌ای را در دریا و خشکی منهدم کنیم/ تولید پهبادهای پیشرفته و مجهز با کاربرد‌های مختلف

نیروهای مسلح

12/06/1393 13:34

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ حاتمی در مراسم گرامیداشت هفته دولت که در ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد، با تبریک هفته دولت و روز صنعت دفاعی اظهار داشت: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا مردم شریف ایران اسلامی با نتیجه حرکت دولت در جهت خدمتگزاری و نیز کارایی و توانمندی نظام اسلامی آشنا شوند.

وی از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان الگوی حرکت جهادی و خدمتگزاری برای دولتمردان نام برد و افزود: این عزیزان به حق نماد مدیریت جهادی بودند که در مدت کوتاه تصدی‌گری، با سختکوشی و تلاش فراوان این نوع مدیریت در کشور را پایه‌گذاری کردند.

جانشين وزير دفاع تصريح كرد: بر مبنای همین الگو و نیز اندیشه فرماندهی معظم کل قوا و خط مشی کشور با محوریت شعار سال، دولت با پیگیری این سیاست به دنبال حفظ و توانمندی حاکمیت کشور در همه حوزه‌ها و رفع فشارهای سیاسی، قطع مداخلات نابه‌جای قدرت‌های سلطه‌گر، قطع وابستگی و اتکا به درون  و در نهایت پیشرفت اقتصادی دانش بنیان ‌و ارتقای عزت و احترام مردم و سربلندی کشور در عرصه‌های بین‌المللی مي باشد.

امیر حاتمی ‌با بيان اينكه‌ مقاومت خوبی از سوی نظام و دولت و مردم با دشمنی و تهاجم نرم دشمن علیه جمهوری اسلامی ايران از جمله اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی انجام شده است، تاكيد كرد: ‌چهره جمهوری اسلامی ایران محبوب‌تراز گذشته در جهان است، اما در مقابل نیز الگوها و سیاست‌های به‌کار گرفته شده از سوی نظام استکبار و قدرت‌های غربی به ویژه آمریکا موجب بروز روز‌افزون افراط‌گرایی و رشد تروریسم در منطقه شده است.

وی اضافه كرد:‌ بنابر فرمایش فرماندهی معظم کل قوا، ارتقاء علمی یکی از مهمترین و اساسی‌ترین راهبردهای کشور برای حفظ و ارتقاء قدرت ايران است که سرلوحه کار دولت قرار دارد و از این طریق رسیدن به اقتصاد مقاومتی پيگيري مي شود.

جانشین وزیر دفاع با بيان اينكه امروز بحمدالله کشور از نظر قدرت علمی در سطح بسیار خوبی قرار دارد، گفت: ‌به اذعان مراکز علمی دنیا، ما در رتبه 15 علمی جهان قرار داریم که البته این جایگاه شایسته ملت ایران نیست و با توکل به خداوند متعال و با صعود به رده‌های بالاتر به جایگاه حقیقی خود خواهیم رسید.

امیر حاتمي افزود: ترکیب هنرمندانه مثلث قدرت علمی و فناورانه کشور، ژئوپلوتیک ویژه و ایدئولوژی الهام‌بخش اسلام عزیز که توسط رهبری حکیمانه و مقتدرانه رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله) هدایت شده، موجب تبدیل شدن جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت مؤثر در منطقه شده است.

وی با اشاره به بخش‌هایی از قدرت دفاعی ايران گفت: ما امروز در همه حوزه‌ها و محورهای رزمی می‌توانیم از قدرت نظامی کشور که نماد آن نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی هستند پشتیبانی مؤثر به عمل آوریم، صنایع دفاعی کشور در مسیر پیشرفت است و جای رشد و تعالی دارد و این پیشرفت نسبت به گذشته بسیار چشمگیر و افتخارآمیز است.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه اتکا به قدرت خارجی هیچگاه مطمئن و پاسخگوی نیازهای ما نیست به نقض تعهدات و قراردادهای برخی کشورهای خارجی در قبال تجهیز تسلیحاتی کشور اشاره کرد و افزود: در طول دفاع مقدس و نیز در چند سال اخیر تجربه ثابت کرده که کشورهای به ظاهر قدرتمند با فشار زورگویان و ضعف سیاسی از اجرای برخی تعهدات و قرارداد‌های قانونی سرباز زده‌اند و دست نیروهای مسلح را خالی گذاشتند، اما امروز با عنایت به خداوند متعال و با تکیه بر علم و فناوری درون‌زا، اغلب نیازهای نیروهای مسلح را صنعت دفاعی بومی جمهوری اسلامی ایران تولید و تامین می‌کند.

امیر حاتمی گفت: موشک‌های بالستیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در برد بسیار خوب، به قابلیت راهبردی نقطه‌زنی در خشکی و دریا دست پیدا کرده است و پیام این اقتدار، این است که می‌توانیم هر نقطه تهدید‌کننده‌ای را در دریا و خشکی منهدم کنیم و دشمن را از مرزهای جمهوری اسلامی ایران با فاصله بسیار زیادی دور کنیم.

وی با اشاره به حوزه پدافند هوایی کشور تاكيد كرد: بعد از آنکه دشمنان مانع از دستیابی نیروهای مسلح به سامانه برد‌بلند و ارتفاع‌بلند شدند با همت و مجاهدت متخصصان صنایع دفاعی و متکی به قدرت علمی کشور همه سامانه‌های مورد نیاز در برد و ارتفاع کوتاه، متوسط و بلند طراحی و تولید می‌‌شود.

جانشین وزیر دفاع همچنین به پیشرفت‌های نیروهای مسلح در حوزه دریایی اشاره کرد و افزود: تمامی تجهيزات نیرو‌ی دريايي ‌در کلاس‌های مختلف از جمله شناورهای سطحی و زیرسطحی طراحی و تولید شده و امروز تمامی تجهیزات موجود نیز به سیستم‌های جنگ الکترونیک و سامانه‌های پیشرفته موشکی و پدافند هوایی تجهیز شده‌اند.

امیر حاتمی تصریح کرد: در حوزه هوایی نیز همه تجهیزات پیشرفته مورد نیاز ‌را طراحی، تولید و تعمیر می‌کنیم که از جمله آن می‌توان به تولید پهبادهای پیشرفته و مجهز با کاربرد‌های مختلف اشاره کرد.

وي در پایان گفت: با برنامه چهار ساله‌ای که تدوین شده و به تصویب رسیده است، افق بسیار چشمگیر و روشنی پیش روی ماست و به امید خداوند و با اتکا به الطاف الهی و قدرت علمی کشور و همت و تلاش جوانان این مرزو بوم، مقتدرانه و بهتر از گذشته در همه زمینه‌ها به پیش خواهیم رفت.