ابوترابی:

برای رسیدن به رشد اقتصادی، نیازمند سرمایه های انبوه و متراکم هستیم

محمدحسن ابوترابي‌فرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی نیازمند سرمایه های انبوه و متراکم هستیم گفت: باید برای شرکت های تعاونی تعریف درستی داشته باشیم تا سهم تعاون در اقتصاد مشخص شود.

به گزارش ایسنا، محمد حسن ابوترابی فرد در نخستین همایش نقش تعاونی‌های نسل نوین در توسعه اقتصاد و فرهنگ افزود: به طور حتم اگر بخواهیم به حوزه های برتر و رشد اقتصادی و تعاون رسیده و به آن عمل کنیم باید در حد توان در این عرصه فعال باشیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ادامه داد: متاسفانه تاکنون اگر نظام در هر حوزه ای به نتیجه مطلوب نرسیده به آن دلیل بوده که نقشه راهش درست نبوده است، لذا ما باید مسیر تعاون را درست تعریف کنیم به گونه ای که اگر قرار شد جمعی سرمایه‌گذار را دور هم جمع کنیم و این سرمایه گذاران نیز سرمایه های متفاوتی داشته باشند نباید نقش آنها در مدیریت برابر باشد، زیرا این راه به سرمنزل مقصود نمی‌رسد و باید راهکارهای درستی برای برون رفت از این تنگناها مدنظر قرار داد.

وی با تاکید بر ضرورت داشتن تعریفی مشخص از شرکت های تعاونی یادآور شد: ما باید تعریف صحیح و قابل قبولی در این زمینه داشته باشیم و بسیاری از فعالیت های اقتصادی نیز تعریف شده باشد به گونه ای که بتوان به خوبی سهم تعاون در اقتصاد را تعریف و تبیین کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه برای رشد اقتصادی کشور نیازمند سرمایه‌های انبوه و متراکمی هستیم، گفت: در زمان تدوین برنامه پنجم توسعه از معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور درخواست کردیم تا اسناد پشتیبان لایحه را ارائه کند، بر این اساس یکی از اهداف پیش بینی شده ای که در آن زمان نیز بر این باور بودیم که به نتیجه نخواهد رسید آن بود که در طول برنامه پنجم بتوان به رشد اقتصادی 8 درصد برسیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برای برداشتن گامی بلند در اقتصاد و رسیدن به رشد مطلوب باید در کوتاه ترین زمان به یک قدرت اقتصادی بزرگ با سهمی بالا در اقتصاد جهانی تبدیل شود، در غیر این صورت ادامه حیاتش با مشکل روبرو خواهد شد.

ادامه دارد...

کد N482225